Kas yra A-PRF metodika ir kuo ji naudinga pacientui po chirurginės procedūros?

Kas yra A-PRF metodika ir kuo ji naudinga pacientui po chirurginės procedūros?

„Altadenta“ odontologijos klinikoke pacientams atliekamos II lygio chirurginės paslaugos – dantų implatavimas, dantų šalinimas, sinuso pakėlimo operacijos ir kt. Atliekant chirurgines intervencijas, odontologijoje taikoma A- PRF metodika. Kas tai yra A – PRF? Biomembrana (PRF) yra trombocitais praturtintas febrinas, išgaunamas iš paciento kraujo (Advenced – Platelet Rich Fibrin). Odontologijos srityje A – PRF naudojama po chirurginių operacijų, siekiant užtikrinti efektyvesnius gijimo procesus.

Kokia nauda pacientui?

Pirmosios septynios dienos po chirurginės intervencijos yra kiek pavojingesnės, todėl naudojant A-PRR metodiką pacientai rečiau geria skausmą malšinančius vaistus ar skundžiasi nemaloniais pooperaciniais pojūčiais.

Kokiais atvejais naudojama A-PRF metodika?

Kaip atliekama PRF procedūra?

Kas yra ypatingo šioje procedūroje? Tai tolygus augimo faktorių išlaisvinimas į operuotą sritį. Procesas vyksta nuolat, daugiau nei 7 paras po intervencinės procedūros.

Kada tikslinga taikyti PRF metodiką?

Vienas iš atvejų, kuomet tikslinga taikyti PRF metodiką, yra kaulo atsodinimas. Planuojant dantų implantaciją pirmiausia įvertinamas žandikaulio kaulo aukštis, plotis, ir kokybė. Kaulo priauginimo procedūra (kaulo augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsriegti danties implantą neužtenka nuosavo kaulo.

Jeigu dantys buvo seniai pašalinti ir trūkstamų dantų zonoje kaulas ilgą laiką nebuvo apkrautas natūraliu kramtymo krūviu, jis keičiasi, atrofuojasi. Prasideda kaulo rezorbcija – kaulo nykimas, kuris pasireiškia žandikaulio aukščio ir pločio palaipsniu mažėjimu.

Kaulo atsodinimas – tai nuosavo paciento kaulo arba kaulinio pakaitalo priauginimas ten, kur jo tūksta. Tam tikrais atvejais, kai reikia šalinti nuolatinį dantį bei planuojama sugijus sriegti implantą, tos pačios intervencijos metu (danties šalinimo), atliekama ir kaulinė korekcija, t.y pašalinto danties alveolė užpildoma kauliniu pakaitalu. Šis metodas leidžia turėti geresnę kaulinę situaciją implantacijos metu.

Seniai netekus dantų, žandikauliai visomis dimensijomis keičiasi, mažėja žandikaulio aukštis, plotis. Kartais, prieš implantaciją atliekamas tik kaulo atsodinimas – sukuriamas kaulinis pagrindas, į kurį po 4–8 mėn. bus sriegiami implantai. Netekus dantų viršutiniame žandikaulyje, vyksta kaulo tirpimas iš viršaus. Norint atlikti dantų implantaciją – atliekama sinuso dugno pakėlimo operacija. Jos tikslas yra pakelti sinuso gleivinę ir priauginti pakankamai kaulo tam, kad būtų galima įsriegti implantą. Danties implantas gali būti įsodinamas tos pačios operacijos metu, kai kurias atvejais, atliekamas tik kaulo atsodinimas ir paliekama 4–8 mėn, kad pilnai susiformuotų atsodintas kaulas.