Dantų tiesinimas – ne tik estetikai, bet ir burnos sveikatai užtikrinti

Dantų tiesinimas-Altamedica

Dantų tiesinimas – ne tik estetikai, bet ir burnos sveikatai užtikrinti

Ar ir Jums yra tekę slėpti šypseną bendraujant arba ieškoti tinkamų kampų fotografuojantis? Remiantis statistika, net 70 % lietuvių reikalingas ortodontinis gydymas. Tiesa, neretai manoma, kad sąkandžio problemos ar kreivi dantys – tik estetinė problema, tačiau pamirštama, kad dantų tiesinimas gali padėti išvengti rimtų burnos sveikatos problemų, kurias laikui bėgant gydyti vis sunkiau. Kodėl svarbu ortodiškai gydyti dantis ir kas nutiks, jei uždelsime gydymą – atsako „Altadenta“ gydytojai odontologai.

Šypsenos netobulai – viena iš psichologinių problemų priežasčių

Turbūt, kiekvienas sutiks, kad estetiškai atrodanti ir sveika šypsena puošia. Nors dažniausiai pacientai nusprendžia tiesinti dantis dėl estetinių priežasčių, pastebima, kad už šių priežasčių slypi ir emocinė paskata. Dažnai šypsenos netobulumai pacientams sukelia nepasitikėjimą savimi, o situacijos, kuriose tenka slėpti šypseną, sukelia nerimą. Dėl to dažnas pacientas vengia fotografuotis, viešai kalbėti, bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ar netgi keisti karjeros kryptį. Visa tai veda prie uždarumo ir socializacijos trūkumo, – pastebi „Altadenta“ gydytojai odontologai. Prie emocinių sunkumų prisideda ne tik neestetiška šypsena, bet ir netaisyklingų dantų sukeltos problemos. Netaisyklingas sąkandis skatina ir netaisyklingą žandikaulių augimą, o tai gali turėti įtakos kalbėjimui (apsunkinti kalbą ar lemti šveplumą) ir veido estetikai (pakeisti veido formą). Dėl to dažnas pacientas, ypač paauglys, gali jaustis nepatogiai ar patirti patyčių, kurios taip pat gali prisidėti prie blogėjančios emocinės savijautos.

Kreivi dantis – iššūkis dantų ir burnos sveikatai

„Altadenta“ gydytojai odontologai pastebi, kad tiesūs dantys ir taisyklingas sąkandis svarbūs ne tik dėl estetinių ar emocinių priežasčių. Svarbu žinoti, kad kreivi ar susigrūdę dantys padidina dantų ėduonies – vienos dažniausių odontologinių ligų, riziką. Ši rizika didėja, nes tokius dantis kur kas sunkiau tinkamai išvalyti, tad neretai jų tarpdančiuose ima kauptis bakterijos, kurios skatina dantų ėduonį. Esant netaisyklingam sąkandžiui ar kitiems šypsenos netobulumams, kai kuriems dantims tenka didesnis kramtymo krūvis, todėl jie greičiau dėvisi, gali nuskilti ar lūžti, vadinasi, didėja priešlaikinio dantų netekimo rizika. Kreivų dantų ir sąkandžio problemos taip pat gali lemti rijimo ir valgymo sunkumų, apatinio žandikaulio sąnario, kaklo, sprando ar net galvos skausmus. Lauku atliktas dantų tiesinimas gali ne tik padėti išvengti estetinių ir emocinių sunkumų ar džiaugtis lengvesne burnos higiena, bet ir užkirsti kelią galimai dantų netekimo rizikai ir ilgesniam, gerokai brangesniam gydymui.

Dantų tiesinimas nemaskuoja problemų, o užkerta joms kelią

„Altadenta“ gydytojai odontologai teigia, kad ortodintinis gydymas leidžia ne maskuoti kreivų dantų sukeltas problemas, bet efektyviai jas gydyti, išvengiant galimų komplikacijų ar sudėtingesnio gydymo. Nors Ilgą laiką ortodontinis gydymas buvo atliekamas naudojant breketus, tačiau, atsiradus skaitmeninei ortodontijai, vis labiau populiarėja dantų tiesinimas skaidriomis kapomis. Tai – inovatyvus, efektyvus ir neskausmingas dantų tiesinimo būdas, leidžiantis pamatyti gydymo rezultatus prieš pradedant gydymą, naudojant 3D gydymo planavimo technologiją.

Be to, kad kapos yra beveik nematomos, jas taip pat patogu, komfortiška ir saugu nešioti, nes kapos neapsunkina bendros higienos, nedirgina dantenų, nebraižo skruostų ar lūpų ir nesukelia jokių alerginių reakcijų. Taip pat užtikrina mažiau planuotų ir neplanuotų vizitų pas gydytoją, o nuimant kapas išvengiama fluorozės rizikos. Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis padeda ištiesinti net sudėtingiausius šypsenos netobulumus, todėl taikomas net 99,5 % ortodontinių atvejų:

  1. koreguoti netaisyklingas dantų pozicijas;
  2. dantų susigrūdimą, atsikišimą ar pasisukimą;
  3. per didelį ar per mažą žandikaulį;
  4. netaisyklingą sąkandį;
  5. tarpus tarp dantų.

Dantų tiesinimas: pirmas žingsnis – gydytojo konsultacija

Nesate tikri, ar dantų tiesinimas kapomis – Jums tinkamiausias sprendimas? Užsiregistruok konsultacijai ir gauk atsakymus į rūpimus klausimus iš specialistų lūpų. Įvertinęs dantų ir burnos būklę, specialistas informuos apie galimus dantų tiesinimo būdus ir padės išsirinkti Jums tinkamiausią. Taip pat paskirs būtinus diagnostinius tyrimus, sudarys gydymo planą ir lydės Jus estetiškos ir sveikos šypsenos kelionės link.