Profesionali burnos higiena ir SOLO profilaktika

Profesionali burnos higiena ir SOLO profilaktika

Nemaža dalis Lietuvos pacientų skundžiasi kraujuojančiomis dantenomis, blogu burnos kvapu ir kitomis įvairiomis dantų problemomis. Pagal dantų būklę Europoje esame treti nuo galo. Tai rodo, kad nepakankamai rūpinamės savo dantų būkle arba tiesiog nemokame to daryti. Būtina teisingus burnos higienos įpročius suformuoti dar vaikystėje, už tai turi prisiimti atsakomybę tėvai.

Skiriami du burnos higienos tipai – asmeninė ir profesionali burnos higiena, atliekama odontologijos klinikos burnos higienisto. Jei Jums kraujuoja dantenos, skundžiatės dantų jautrumu ar nuolat sklinda blogas burnos kvapas, tai esminiai neteisingos burnos higienos požymiai. Tokiais atvejais yra siūloma kreiptis į profesionalų burnos higienistą, kuris ne tik pašalins dantų akmenis, bet ir papasakos, kaip išvengti kraujuojančių dantenų ar
panašių problemų ateityje. Dantų akmenys susidaro, kuomet dauginasi bakterijos. Dantų akmenys dažniausiai susiformuoja tarpdančiuose, vidiniame dantų paviršiuje, dantų kišenėse. Jie gali sukelti gingivitą. Pradinis gingivitas atsiranda susikaupus keturių dienų apnašoms. Maždaug po 7 dienų, jei ir toliau nesustabdomas šis reiškinys, atsiranda ankstyvasis gingivitas. Gingivitas ir toliau gali plisti. Ilgainiui gali imti tirpti kaulas, o vėliau netgi rizikuojate prarasti dantį. Taigi, didžiausias iššūkis – maksimaliai sustabdyti bakterijų dauginimąsi ir apsisaugoti nuo burnos ertmės ligų, pvz., periodonto (gingivito bei periodontito) ar dantų karieso.

Profesionalią burnos higieną reikia atlikti bent 1 kartą metuose. Jei sergate periodonto ligomis, šią procedūrą rekomenduojame atlikti kas 3–4 mėnesius. Kuomet atvyksite pas burnos higienistą, dantų akmenys Jums bus šalinami ultragarsiniu skaleriu bei kiuretėmis. Visos dantų apnašos bus šalinamos „Air – Flow“ sistema. Procedūros pabaigoje Jūsų dantys bus nupoliruojami bei užlyginami minimalūs jų įtrūkimai (jei tokių yra). Atlikus procedūrą, pacientai džiaugiasi aiškiai juntama gaiva ir švara burnoje.

Namų sąlygomis savo dantis galite prižiūrėti inovatyviu būdu, vadovaujantis SOLO profilaktikos
rekomendacijomis. Apsilankymo pas burnos higienistą metu Jums bus parinkti specialūs šepetėliai ir bus tiksliai paaiškinta, kaip reikia valyti dantis. Ypač lengvai SOLO profilaktikos įgūdžius perima vaikai. Jie tiesiog gali valytis dantukus žiūrėdami animacinius filmukus. Svarbu tai, kad įgudus prižiūrėti dantis vieno danties šepetėliais, nebereikia jokių dantų pastų, siūlų ar burnos skalavimo skysčio. SOLO profilaktika yra vokiečių ir šveicarų išvystyta pažangiausia technologija, kurią naudojant pasiekiami puikūs rezultatai. Dantų valymas gali tapti maloniu procesu, kurį atliksite Jums patogiu metu, Jums patogioje vietoje!