Vaikų dantų protezavimas: kompensacijų gavimo tvarka

Vaikų dantų protezavimas: kompensacijų gavimo tvarka

Šiame tekste dalijamės Teritorinių ligonių kasų paskelbta santrumpa, kurioje detaliai paaiškinama, kokiomis sąlygomis vaikams gali būti kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos.

Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi vaikai, kurių kramtymo funkcija dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais vainikėliais, ir kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas. Vaikams dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos,jeigu jiems diagnozuotos šios ligos ir sveikatos sutrikimai:

Kompensacijos sumos

Vaikams, kurių kramtymo funkcija dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų arba standartiniais apsauginiais vainikėliais kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 211,04 balų (sumą nustato TLK).

Vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas, kompensuojama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip 1272,31 balų (sumą nustato TLK).

 

Kokia tvarka vaikai įtraukiami į sąrašus?

Vaikai įtraukiami į sąrašus pagal PASPĮ pateiktus duomenis. Patikrinama jų teisė gauti dantų protezavimo paslaugas ir per 30 dienų nuo įtraukimo į sąrašus išsiunčiamos „Pažymos apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto“ (TLK pažyma) registruotu laišku prašyme nurodytu adresu. Vaikams pranešimai apie įtraukimą į sąrašus nesiunčiami.


Gavus TLK pažymą, per tris mėnesius reikia kreiptis į odontologijos paslaugas teikiančią įstaigą dėl paslaugų suteikimo.

Jei Jūsų vaikui reikalingas dantų protezavimas ir TLK kompensacija, „Altadenta“ odontologijos klinikoje
gydytojai odontologai atliks išsamią apžiūrą ir paruoš reikalingus dokumentus kompensacijai gauti.