Kas yra estetinis dantų plombavimas ir kodėl jį reikia atlikti laiku?

Kas yra estetinis dantų plombavimas ir kodėl jį reikia atlikti laiku?

Prižiūrėti dantys ir tobula šypsena tampa savotišku sėkmingo gyvenimo atspindžiu. Bėgant metams kiekvieno žmogaus dantų būklė ar spalva kinta, todėl vis drąsiau kreipiamės į gydytoją odontologą norėdami turėti vnepriekaištingai sutvarkytus dantis. Juk bendraujant akys nevalingai krypsta būtent į šypseną, lūpas ir dantis, ar ne? Kas yra estetinis dantų plombavimas? Kodėl jį rekomenduojama atlikti laiku? Kokios pasekmės laukia, jei atsainiai žiūrėsite į savo dantų sveikatą.

Kas tai yra estetinis dantų plombavimas?

Tai procedūra, kurios metu stengiamasi atkurti dantų formą, spalvą ir struktūrą taip, kad jie būtų panašūs į tikruosius paciento dantis. Gydytojas odontologas ortopedas ir dantų technologas turi pasižymėti ypatingu kruopštumu ir profesionalumu, nes procedūra privalo būti atliekama nepriekaištingai tiksliai. Atkuriant dantis, kurių pacientas yra netekęs, atstatoma ir kramtymo funkcija.

 

Svarbu kreiptis pagalbos ilgai nelaukiant. Delsiant vizitą pas gydytoją odontologą gali atsirasti anatominių pakitimų, kuriuos atstatyti gali būti sudėtinga. Kuo labiau įsisenėjusi problema, tuo brangesnis gali būti gydymas.

Ką daryti, jei netenkina dantų būklė, sunku sukramtyti maistą?

Jums reikia atvykti į konsultaciją pas gydytoją odontologą ortopedą. Atlikęs nuoseklią apžiūrą ir įvertinęs Jūsų dantų būklę, specialistas sudarys gydymo planą ir suplanuos dantų atstatymo eigą. Dantys gali būti atstatomi plombuojant arba protezuojant.

Nuo ko priklauso, ar mano dantys bus atstatomi plombuojant ar protezuojant?

Tai priklauso nuo dantų būklės ir Jūsų amžiaus. Tai labai individualu, visada atsižvelgiama į kiekvieno paciento pageidavimus ir finansines galimybes. Jei danties audinių pažeidimai nedideli ar vidutiniai, dantis atkuriamas plombinėmis medžiagomis. Jei dantys stipriai pažeisti, ar jų nėra, galvojame apie protezavimą.

Kaip prižiūrėti estetiškai atkurtus dantis?

Būtina juos valyti minkštu šepetėliu ir pasta be jokių abrazyvinių dalelių. Patariama naudoti dantų siūlą, o dar geriau – Solo profilaktikos vieno danties ir tarpdančių šepetėlius.