4 atvejai, kai dantų balinimas – teisingas pasirinkimas

4 atvejai, kai dantų balinimas – teisingas pasirinkimas

Lietuvoje žmonės vis dar nepagrįstai baiminasi dantų balinimo ir vadovaujasi senais mitais. Atvykstantys pacientai neretai yra girdėję, kad po balinimo dantys tampa labai jautrūs, nemalonu gerti karštus ar šaltus gėrimus, valgyti ledus. Šioms baimėms galime paprieštarauti. Odontologijoje naudojamos inovatyvios šiuolaikinės priemonės, kurių dėka dantys netampa jautrūs.

 

Kada ir kodėl Jums rekomenduotume dantų balinimo procedūrą?

Jūs ilgą laiką nešiojote breketus. Ne paslaptis, kad po kurio laiko nuėmus breketus, dantys yra jau ne tokie balti, kartais net įgavę gelsvą atspalvį. Kuomet Jūsų dantys lygūs ir ištiesinti po ortodontinio gydymo, rekomenduojama juos išbalinti. Džiaugsitės ne tik tiesiais, bet ir baltais, nepriekaištingai atrodančiais dantimis.

Dantų balinimas prieš atliekant estetinį plombavimą. Balinimas atliekamas nuosaviems dantims. Akcentuojama, kad plombos nebąla. Kai Jūsų nuosavi dantys bus baltesnio atspalvio, gydytojas odontologas galės pritaikyti šviesesnę plombinę medžiagą ir bendras rezultatas bus dar efektyvesnis!

Dantų balinimas prieš dedant laminates. Jei Jums reikalingos dantų laminatės priekiniams dantims, prieš atliekant šią procedūra, rekomenduojamas dantų balinimas. Kuo nuosavų dantų atspalvis šviesenis, tuo laminatės spalva taip pat bus šviesesnė. Dantų balinimas rekomenduojamas ir prieš estetinį dantų plombavimą.

Fluorozė. Kas tai yra? Dantų fluorozė – tai biogeocheminės kilmės liga, kai dėl ilgalaikio fluoro veikimo padidintomis dozėmis yra pakenkiami danties audiniai, jų formavimosi ir vystymosi metu. Kitaip tariant, ant dantų emalio atsiranda balkšvos dėmelės, dėl kurių žmogus jaučia diskomfortą. Vienas iš sprendimo būdų yra dantų balinimas. Dėmelės nebąla ir neišnyksta, tačiau išbalinus dantis jos akivaizdžiai „nekrenta į akis“.

Prieš atliekant dantų balinimą, kiekvienas burnos higienistas pirmiausia atlieka profesionalią burnos higieną, nes, kai dantys yra be apnašų, balinimo rezultatas yra efektyvesnis.