Dantų laminatės: 5 dažniausiai užduodami klausimai

Dantų laminatės Altadenta

Dantų laminatės: 5 dažniausiai užduodami klausimai

Dantų laminatės – minimaliai invazyvus būdas atkurti natūraliai atrodančią šypseną, koreguojant ją plonomis, 0,2–0,5 mm storio, keraminėmis plokštelėmis ir išsaugojant natūralius danties audinius. Procedūros metu pašalinami kompleksuoti verčiantys dantų trūkumai (nuskilimai, įtrūkimai, tarpeliai), pakeičiama dantų spalva ir forma, paviršiaus mikrostruktūra ir padėtis lanke taip, kad prilygtų natūralaus danties vaizdui. Natūralu, kad renkantis estetinio protezavimo būdą, pacientams kyla daugybė klausimų, todėl atsakome į 5 dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų korekciją laminatėmis.

1. Ar dantų korekcija laminatėmis tinkama visiems?

Dantų laminates rekomenduojame rinktis asmenims, nesergantiems dantų ar dantenų ligomis, kurios silpnina dantį ar pažeidžia danties emalį. Jei planuojate tiesinti dantis breketais, laminates patariama dėtis baigus tiesinti dantis, nes ant laminačių uždėti breketai gali jas pažeisti. Griežiantiems dantimis laminatės gali įskilti ar sulūžti, todėl atkūrus šypseną, naktimis rekomenduojama naudoti specialias dantų kapas.

2. Kiek vizitų reikės?

Galutiniam rezultatui pasiekti prireiks vos 2–3 vizitų.

3. Kaip atliekama dantų korekcija laminatėmis?

  • Pirmojo vizito metu, išsiaiškinus paciento lūkesčius ir įvertinus dantų būklę, sudaromas gydymo planas ir parenkamas dantų laminačių atspalvis. Tada paruošiami priekiniai dantų paviršiai, minimaliai juos nušlifuojant. Kadangi atliekama vietinė nejautra, procedūra neskausminga. Nuo paruoštų dantų paviršių gydytojas nuima atspaudus, kurie siunčiami dantų technikų laboratorijai.
  • Antrojo vizito metu laminatės prie paruošto danties paviršiaus pritvirtinamos specialiu cementu.

4. Kiek tarnaus dantų laminatės?

  • Kadangi dantų laminatės gaminamos iš tvirtos keramikos, šypsena gali džiuginti net iki keliolikos metų, o tinkamai prižiūrima ir ilgiau. Nors specialios priežiūros nereikia, laminates svarbu prižiūrėti kaip natūralius dantis – reguliariai valyti, naudoti dantų siūlą ir kas pusę metų profilaktiškai atlikti burnos higieną.

5. Ar galėsiu džiaugtis įprastu gyvenimu?

  • Tikrai taip! Galėsite įprastai kalbėti ir kramtyti nebijant, jog laminatė nulūš ar nukris. Kadangi laminatės nereaguoja su aplinkos pigmentais, galėsite mėgautis kava ir kitais dažančiais gėrimais ar maisto produktais, nebijant, kad dantys patamsės ar praras žvilgesį.

    Vis dar abejojate dėl procedūros? „Altadenta“ gydytojai odontologai individualiai įvertins kiekvieno paciento dantų būklę ir pasiūlys kitą estetinio protezavimo būdą, jei korekcija laminatėmis nebus tinkama.