Intraoralinis skeneris – tikslesniam ir komfortiškesniam gydymui

intraoralinis skeneris Altadenta

Intraoralinis skeneris – tikslesniam ir komfortiškesniam gydymui

„Altadenta“ odontologijos klinikoje pacientai gydomi naudojant aukščiausios kokybės medžiagas ir modernias odontologijos technologijas. Gydytojams tai padeda užtikrinti ne tik paslaugų kokybę, bet ir pacientų komfortą. Vienas naujausių inovatyvių įrenginių „Altadenta“ odontologijos klinikoje – intraoralinis skeneris 3Shape Trios 5. Tai – naujausias danų kompanijos, gaminančios įrangą odontologijos klinikoms, skaitmeninis dantų atspaudų skeneris, beveik neturintis analogų. Intraoralinis skeneris sudarytas iš vaizdui užregistruoti skirtos kameros, kurią patogu laikyti rankoje, kompiuterio ir specialios programinės įrangos. Šio įrenginio veikimas pagrįstas šviesos bangų spinduliuote ir atspindžių registravimu, užtikrinant pacientų saugos ir infekcijų kontrolės standartą. Prietaise integruotos technologijos užtikrina nepaprastai aukštos kokybės, efektyvų nuskaitymą ir kokybišką ryšį. Kada naudojamas intraoralinis skeneris ir kokie jo privalumai – atsakymai šiame straipsnyje.

Kada į pagalbą pasitelkiamas intraoralinis skeneris?

Trimatė naujos kartos dantų atspaudų skenavimo technologija sukurta visai neseniai, todėl šį įrenginį palaipsniui ima naudoti kartu su mokslo pažanga žengiančios odontologijos klinikos. 3Shape Trios 5 intraoralinis skenris yra kasdieninis gydytojo odontologo darbo įrankis, kuris pamažu pakeičia tradicinį dantų atspaudų ėmimo būdą, naudojant formuojančią masę. Šis higieniškas ir ergonomiškas prietaisas užtikrina aukščiausią pacientų priežiūros kokybę ir leidžia nuskenuoti pacientų dantis bet kuria norima kryptimi taip, kaip patogiau gydytojui.

Intraoralinė skenavimo technologija plačiai taikoma įvairiose odontologijos srityse: ortodontijoje, chirurgijoje ir ortopedinėje odontologijoje. 3D dantų atspaudai taip pat naudojami dantų protezavime – pagal juos dantų technikai gamina fiksuotus protezus ant natūralių dantų ar implantų. Diagnostikos tikslais intraoraliniai skeneriai naudojami atliekant įprastą terapinį gydymą – skenerių pagalba sukurti 3D modeliai padeda pacientams paaiškinti klinikinę situaciją, pvz., dantų ėduonies problemas. Be to, ši technologija sėkmingai taikoma skaitmeniniam šypsenos planavimui – dantų tiesinimo gydymo plano sudarymui ir pristatymui pacientui bei ortodontinių aparatų gamybai.

Kokie intraoralinio skenerio privalumai?

Intraoralinių skenerių naudojimas odontologijoje ne tik palengvina gydytojų odontologų darbą, bet ir suteikia privalumų pacientams.

  1. Vienas esminių intraoralinių skenerių privalumų yra tai, kad nebereikia naudoti specialios masės atspaudams imti ir modeliams gaminti. Tai padeda mažinti ekologinę taršą, prie kurios nemaža dalimi prisideda medicina. Be to, pacientai išvengia nemalonios atspaudų ėmimo procedūros. Tai ypač svarbu dirbant su mažaisiais pacientais ir tais, kurie turi žiaukčiojimo ar vėmimo refleksą.
  2. Kitas privalumas – mažesni laiko ir finansų kaštai. Nors atspaudų nuėmimas tiek tradiciniu, tiek skaitmeniniu būdu trunka bene tiek pat laiko, esminis laiko sąnaudų skirtumas pastebimas gaminant protezus. Naudojant intraoralinius skenerius, nebereikia gaminti gipsinių modelių, be to, gerokai paspartinamas dantų technikų darbas, nes specialistai atspaudus gauna vos per kelias minutes internetu. Kadangi galimas skaitmeninių dantų atspaudų archyvavimas, prireikus, medžiagą galima pateikti kitiems gydytojams odontologams ar dantų technikų laboratorijoms, o tai svarbu gyvenantiems užsienyje arba planuojantiems gydymą svečioje šalyje. Svarbiausia, pasirinkus skaitmeninį dantų atspaudų nuėmimo būdą, pacientams pakanka vieno vizito pas specialistą.
  3. Dar vienas privalumas – galimybė įvertinti bendrą paciento dantų būklę. Ją tiesiogiai galima pristatyti pacientui, demonstruojant 3D dantų modelį kompiuterio ekrane. Tai leidžia pacientams matyti esamas dantų problemas ir dar labiau pasitikėti gydytojais ir jų atliekamu gydymu.
  4. Naudojant intraoralinius skenerius pasiekiamas didesnis protezavimo tikslumas, o tai pacientui leidžia džiaugtis ilgalaikiais gydymo rezultatais. Be to, naudojant skaitmeninius dantų atspaudus, galima sumodeliuoti vieno ir kelių dantų ar netgi viso apatinio ir viršutinio žandikaulio dantų restauraciją. Taip pat skaitmeninis skenavimas pasitarnauja modeliuojant būsimą dantų vaizdą prieš įsukant implantus.

Nors intraoraliniai skeneriai pasižymi įvairiais privalumais, tačiau taip pat svarbu aptarti ir kylančius sunkumus. Kartais gydytojams odontologams kyla kliūčių atliekant dantų skenavimą, kai dantų preparacijos ribos yra giliai po dantenomis. Sunkumų taip pat gali kilti, jeigu pacientui yra dantenų uždegimas, dėl kurio dantenos kraujuoja. Kraujas gali uždengti preparacijos ribą, tad ji gali tapti neaiški. Tiesa, jei gydytojas yra dėmesingas, geba greitai nuimti atspaudus ir sustabdyti galimą kraujavimą, pavyksta išvengti problemų ir nuimti tikslų atspaudą net itin sudėtingų situacijų metu.