Gydytojas odontologas padėkos, jei perkelsi vizitą: sužinok, kada

Odontologas

Gydytojas odontologas padėkos, jei perkelsi vizitą: sužinok, kada

Nedelsk vizito pas gydytoją odontologą! Girdėta frazė, tiesa? Tačiau ar kada susimąstei, jog tam tikrais atvejais būtina atidėti šį vizitą? Sužinok, kada gydytojas odontologas padėkos, ir kodėl pacientams tenka nukelti rutinines ir profilaktines odontologijos procedūras.

Karščiuoji? Geriau atidėk viiztą

Vargina karščiavimas ar kiti peršalimo simptomai? Vertėtų atidėti rutinines odontologijos procedūras, tokias kaip profesionali burnos higiena ar planuotas dantų gydymas. Odontologinių procedūrų metu gydytojas odontologas, burnos higienistas ir kiti specialistai negali išlaikyti saugaus atstumo tarp savęs ir paciento, todėl patiria didesnę riziką užsikrėsti įvairiomis ligomis ir netgi perduoti jas sveikiems pacientams. Todėl rūpindamasi tiek pacientų, tiek specialistų sveikata, „Altadenta“ odontologijos klinikos komanda karščiuojantiems pacientams rekomenduoja perkelti suplanuotus vizitus palankesniam metui.  

Iškilo pūslelinė? Gydytojas odontologas padėkos, jei perkelsi vizitą

Lūpų pūslelinė – herpes viruso sukeliama infekcija, kurios nešiotojai net 90 % pasaulio gyventojų. Persirgus imunitetas neįgyjamas, todėl lūpų pūslelinė gali kartotis nuolatos. Dažniausiai ši infekcija pasireiškia nusilpus imunitetui, peršalus, jaučiant nuovargį ar stresą, taip pat sezonų kaitos metu. Jau tapo įprasta pasireiškus lūpų pūslelinei laikytis griežtos asmens higienos, vengti artimesnio kontakto su šeimos nariais ar draugais. Tačiau vis dar dažnas nežino, kad pastebėjus lūpų pūslelinę būtina atidėti vizitą pas gydytoją odontologą ar burnos higienos specialistą.

Odontologinių procedūrų metu pažeidžiami burnos ertmės audiniai, o tai gali lemti herpes infekcijos išplitimą ir sukelti nepageidaujamų komplikacijų, pavyzdžiui, daug sunkiau gyjantį herpetinį stomatitą. Ši herpes viruso forma pasireiškia skausmingomis pūslelėmis burnos gleivinėje, dėl to žmogus nuolat jaučia nemalonų pojūtį burnos ertmėje, jam sunkiau valgyti ir valytis dantis. Atlikti tyrimai rodo, kad bene 99 % dantų gydymo atvejų pacientams, turintiems lūpų pūslelinę, infekcija išplito ar pasireiškė kitokių komplikacijų. Todėl jeigu lūpų, nosies ar burnos ertmės srityje jaučiate perštėjimą, lengvą niežėjimą ar pastebite vandeningas pūsleles, atidėkite odontologines procedūras.

Pirmasis nėštumo trimestras – tik būtinoji odontologinė pagalba

Burnos higiena nėštumo metu ypač svarbi. Dėl estrogeno ir progesterono kiekio padidėjimo dantenos tampa jautresnės apnašose esančioms bakterijoms, o tai gali sukelti vieną dažniausių burnos ertmės ligų – dantenų uždegimą (nėščiųjų gingvitą), kuris nustatomas net apie 60 % nėščiųjų. Dėl negydomo gingivito gali išsivystyti periodontitas, kuris gali lemti didesnę riziką pagimdyti mažesnio svorio kūdikį arba patirti priešlaikinį gimdymą.

Kad laukimas būtų ramus ir sklandus, geriausia dantų sveikata pasirūpinti prieš pastojimą. Nespėjus pasirūpinti dantų sveikata iki pastojimo, apsilankyti pas gydytoją odontologą galima ir nėštumo metu, saugiausia – antrame trimestre, t.y. nuo 13 iki 21 savaitės. Pirmame trimestre rekomenduojama atidėti odontologines procedūras dėl svarbių vaisiaus vystymosi stadijų, o trečiame trimestre dėl galimo diskomforto. Todėl pirmąjį ir trečiąjį trimestrą suteikiama tik būtinoji odontologinė pagalba.

Deja, dantų skausmas gali užklupti pačiu netinkamiausiu metu. Jei vargina nepakeliamas skausmas, būtinoji odontologinė pagalba suteikiama net jei nesveikuojate, laukiatės ar iškilus lūpų pūslelinei. Kentėti dantų skausmą – ne tik sunku, bet ir pavojinga, nes negydoma problema gali komplikuotis. „Altadenta“ odontologijos klinikoje dirbantys specialistai suras skausmo priežastį, suteiks reikiamą pagalbą ir padės numalšinti skausmą, užkirsdami kelią diskomfortui ir galimoms komplikacijoms. Nesate tikri, ar reikia atidėti vizitą? Kviečiame susisiekti su klinikos registratūra, kuri suteiks reikiamą informaciją apie galimą vizito atšaukimą ir perkėlimą.