Dantų valymas: vos atsibudus ar po pusryčių?

Dantų valymas: vos atsibudus ar po pusryčių?

„Altadenta“ odontologijos klinikos „Facebook“ paskyroje buvome uždavę klausimą, norėdami sužinoti, kada mūsų profilio sekėjai valosi dantis: ryte vos atsibudę ar papusryčiavę. Respondentai pasiskirstė maždaug per pusę: vieni valosi prieš pusryčius, kiti po jų. Abu variantai yra geri, tačiau kievieną atvejį detalizuojame.

Kai dantis išsivalome vos nubudę, panaikiname pernakt susikaupusias apnašas, burnai suteikiamas gaivos kvapas. Jei tuo pačiu metu nuvalomos ir ant liežuvio susikaupusios apnašos, taip tik pageriname savo burnos būklę. Papusryčiavus, prieš išeinant iš namų, užtenka atsakingai išskalauti burną.

Antrasis variantas – dantis valytis iškart po pusryčių. Tokiu atveju, burnos higienos specialistai rekomenduoja po pusryčių luktelėti nuo pusvalandžio iki valandos, kad burnoje atsirastų rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Jei valgėte daug cukraus turinčio maisto ir gėrėte kavą ar arbatą, tuomet reiktų susilaikyti. Jei iškart po valgio valysite dantis, galite pažeisti dantų emalį. Saldus maistas padidina rūgščių kiekį burnoje, todėl lengviau pažeidžiamas emalis.

Kad ir kurį variantą renkatė, svarbu pareigingai ir atsakingai valyti dantis. Taip sumažinsite tikimybę dantų ėduonies ir kitų ligų atsiradimui. Kadangi Lietuvos gyventojų dantų būklė negerėja, galime daryti prielaidą, kad vis tik nepakankamai kokybiškai prižiūrime savo dantis.