Dantų ėduonis: ar yra būdų užkirsti kelią šiai problemai?

Dantų ėduonis: ar yra būdų užkirsti kelią šiai problemai?

Gydytoja odontologė Simona Dauparė klinikoje „Altadenta“ odontologijos klinikoje dirba jau ne pirmus metus, todėl šią gydytoją pažįsta ir vaikai, ir suaugusieji. Gydytoja Simona mėgsta dirbti su vaikais, tačiau didžiąją pacientų dalį vis tik sudaro jų tėveliai ir seneliai.

Gydytoja odontologė teikia terapinio gydymo paslaugas. Gydytoja Simona akcentuoja, kad pacientas dažniausiai pirma patenka būtent pas bendrosios praktikos gydytoją odontologą, kuris, įvertinęs paciento dantų būklę, pataria, pas kokios srities specialistą reiktų apsilankyti – gydytoją burnos chirurgą, gydytoją endodontologą, gydytoją periodontologą, gydytoją odontologą ortopedą ar burnos higienistą. Tarkime, kad pacientas nusprendė protezuoti dantis ar atlikti estetinį plombavimą. Pirmiausia pacientui yra gydomi dantys ir prireikus atliekama profesionali burnos higiena. Tik tuomet imamasi sudėtingesnių numatytų procedūrų, tokių kaip estetinis dantų plombavimas ar dantų protezavimas.

Dantų plombavimas – tai įvairių defektų pašalinimas, ertmes užpildant kompozitinėmis medžiagomis. Mūsų klinikoje naudojamos nekenksmingos žmogaus sveikatai plombinės medžiagos be bisfenolio A. Šiandienos odontologijoje naudojamos šviesoje kietėjančios kompozitinės medžiagos – helio plombos. Helio plombos sukietėja palaipsniui, veikiamos ypač intensyvios šviesos. Šiuolaikinės plombos vertinamos dėl savo patvarumo, jas naudojant išgaunamas puikus estetinio plombavimo rezultatas. Gydytojai odontologai plombos atspalvį parenka atidžiai ir tiksliai – plombinės medžiagos spalva susilieja su natūralia paciento danties spalva.

Kodėl susidaro ėduonis ir kaip jis gydomas?

Viena dažniausių dantų ligų, dėl kurios į gydytoją odontologą kreipiasi pacientai – dantų ėduonis (kariesas). Tai liga, kuomet bakterijų išskiriamos rūgštys pakenkia kietiesiems dantų audiniams. Dantų ėduoniui susiformuoti įtakos turi tokie veiksniai, kaip seilių sudėtis, amžius, gyvenimo būdas. Dantų ėduonis gali būti trijų tipų:

Pajutus skausmą gydytojai odontologai rekomenduoja nieko nelaukti ir kreiptis į odontologijos kliniką. Plombuojant dantis mikroorganizmai nepatenka iki gilesnių vidinių danties audinių. Kuo mažiau ėduonis paveiks Jūsų dantis, tuo lengvesnis bus gydymas. Jei ėduonis nebus gydomas, ilgainiui gali atsirasti sunkesnės dantų ligos.

Gydytojai odontologai primenai pacientams reguliariai prižiūrėti savo dantis. Svarbu nepamiršti, kad dantų karieso atsiradimą skatina angliavandenių turintis maistas. Jei valgote saldumynus, rekomenduoajme po valgio bent jau išskalauti burną. Apie dantų valymą šepetėliu, tarpdančių siūlu ir skalavimą specialiu skysčiu odontologai primena kiekvieno vizito metu – pacientas turėtų tik vadovautis specialisto konsutacijomis, siekdamas išsaugoti sveikus dantis.

Odontologijos klinikoje Jūsų dantų būklė gali būti vertinama naudojantis moderniausia technologija. Gydytojas odontologas mato Jūsų dantų ir burnos būklę per monitoriaus ekraną intraoralinės kameros pagalba. Tai labai tikslus būdas, kurio dėka specialistas mato net mažiausius danties įtrūkimus, kurių paprasta akimi pastebėti neįmanoma. Po ypač tikslios ir kokybiškos apžiūros gydytojas odontologas visada pateiks rekomendacijų, kokias profilaktines priemones naudoti, siekiant užkirsti kelią dantų ligų atsiradimui.