Kas bendro tarp periodonto ligų, osteoporozės ir menopauzės?

kas bendro tarp periodontito ir menopauzes

Koks ryšys tarp osteoporozės, periodonto ligų ir estrogenų terapijos?

Mokslo įrodyta, kad estrogenų terapija yra svarbi, nes padeda sušvelninti menopauzės simptomus. Estrogenai – tai lytiniai hormonai, kuriuos gamina moters placenta ir folikulai kiaušidėse. Medicinoje būtent sintetiniai estrogenai yra dažniausiai naudojami menopauzės laikotarpio nusiskundimams palengvinti.

Brazilijoje vykusio tyrimo metu mokslininkai darė prielaidą, kad estrogenų terapija gali padėti išsaugoti sveikus dantis ir dantenas. Visa su šia moksline studija susijusi informacija buvo publikuota leidinyje Menopause.

Kadangi moterų estrogenų lygis mažėja menopauzės metu, jas ima varginti gausūs sveikatos sutrikimai, tame tarpe ir kaulų tankio išretėjimas, kas sąlygoja osteoporozę. Menopauzės metu iškyla grėsmė dantų bei dantenų sveikatai. Tai gali grėsti uždegimais, skausmais, kraujavimu ir net dantų praradimu.

Mokslinėje studijoje dalyvavo 492 moterys iš Brazilijos nuo 50 iki 87 metų, iš kurių 113 buvo gydomos nuo osteoporozės, o 379 negydomos. Tyrimo metu siekta išsiaiškinti, ar osteoporozės gydymas gali padėti padidinti kaulų tankį, o tuo pačiu sąlygoti ir geresnę dantų bei dantenų būklę.

Rezultatai.  Buvo nustatyta, jog moterų grupėje, kuri buvo gydoma nuo osteoporozės, periodonto ligomis sirgo 44 % mažiau tiriamųjų, nei toje grupėje, kurioje moterys nuo osteoporozės nebuvo gydomos. Gydymui buvo taikyta arba tik estrogenų terapija, arba estrogenų terapija, kombinuojama su progestinu, kalciu, vitaminu D. Šis tyrimas buvo tęsiamas 6 mėnesius. Yra žinoma, kad osteoporozė gali paveikti visą kūną, tame tarpe ir žandikaulį. Osteoporozė taip pat gali turėti įtakos periodonto ligų atsiradimui. Ši studija įrodo, kad estrogenų terapija yra veiksminga siekiant išsaugoti sveikus kaulus, dantis ir dantenas. Siekdamos išvengti aukščiau paminėtų ligų, vyresnio amžiaus moterims derėtų atsakingai rūpintis ne tik burnos higiena, bet ir sveiku gyvenimo būdu.

Share:

Parašykite komentarą