Vaikų dantų gydymas

Pažintį su gydytoju odontologu mažyliai turėtų pradėti vos išdygus pirmajam dantukui. Pirmasis vizitas nulems, ar vaikas vėliau noriai eis pas gydytoją, ar odontologo kėdė jam kels baimę.

Vaikų dantų gydymasPieninių dantų priežiūra

„Altadenta“ klinikos specialistai dar kartą paneigia plačiai paplitusį mitą, kad pieninių dantukų  gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Tačiau tai ne tiesa, nes būtent sveiki ir reguliariai valomi pieniniai dantys sudaro tinkamas sąlygas nuolatinių dantų vystymuisi.

Pieninius dantis gydyti reikia, nes:

  • nevalant ar netinkamai išvalius dantukus, ant jų kaupiasi apnašos, kuriose gausu bakterijų. Šios bakterijos išskiria rūgštis, ardančias dantų audinius ir sukeliančias ėduonį;
  • sugedęs dantis gali tapti infekcijos židiniu, sukelti anginą, inkstų uždegimą ar kitas ligas;
  • negydytus pieninius dantis vaikui skauda, tai neigiamai veikia bendrą vaiko sveikatos būklę;
  • vaikas negali didžiuotis gražia šypsena;
  • per anksti iškritus pieniniams dantims, sutrinka normalus žandikaulių vystymasis. Rezultatas – vystosi netaisyklingas sąkandis.

Tėvai gali užkirsti kelią ankstyvajam dantų ėduoniui, kuris pradeda vystytis dar kūdikystėje. Vyresniems nei 1 metų vaikams prieš miegą ir naktį nereikėtų duoti pieno, pieno mišinių, saldžios arbatos, sulčių ar kt. – šiuos gėrimus geriausia keisti vandeniu.

Dar svarbesnė tampa nuolatinių dantų priežiūra, todėl krūminiai nuolatiniai dantys gali būti dengiami silantais. Taip pat vaikams taikomos fluoro aplikacijos.

Gyd. odontologas ne tik gydo vaikų dantis, bet ir pataria, pamoko, kaip taisyklingai valyti dantis, padeda išsirinkti tinkamiausias priemones vaikų dantų priežiūrai.

Procedūrų tikslas – ne tik pagydyti, bet ir supažindinti

Vaikų dantų gydymo procedūra klinikoje „Altadenta“ yra orientuota į burnos ligų profilaktiką. Klinikoje dirbanti gyd. vaikų odontologė apžiūros ir gydymo procedūrą atlieka vadovaudamasi principu „rodyk-daryk“. Pirmiausia gydytoja parodo instrumentus, reikalingus vaikų dantukų apžiūrai ar gydymui, supažindina su jais mažąjį pacientą ir tik tada imasi procedūros.

Kai pacientai ramūs, tai ir gydymo procedūra – efektyvi. Po sėkmingos procedūros vaikai paskatinami prizu, todėl mažieji grįžta be baimės ir su noru apsilankyti vėl ir vėl.

Keli faktai apie vaikų dantų priežiūrą:

  • Vaikams, kaip ir suaugusiems, profilaktinei apžiūrai į odontologijos kliniką reikėtų vykti ne rečiau kaip 2 kartus per metus arba kaip rekomenduoja gydytojas.
  • Mažylių dantis reikia valyti 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.
  • Vaikui išvalyti, vėliau – padėti išsivalyti dantis reikėtų iki 6-7 metų.
  • Dantims valyti geriausiai tinka minkštas dantų šepetėlis ir dantų pasta su fluoru. Dantų pasta reikia vos suvilgyti šepetėlio šerelius.

Kruopšti vaiko dantukų priežiūra namuose ir bendradarbiavimas su vaikų odontologu – tai tiesiausias kelias puikios sveikatos link. Su mažaisiais atvykite į kliniką „Altadenta“ ir įsitikinkite, kaip smagu turėti gražius ir sveikus dantukus!