Dantų plombavimas

Plombuojant įprastu būdu šiandien dažniausiai gydomi ėduonies (karieso) pažeisti dantys. Kariesas – tai liga, kai bakterijų išskiriamos rūgštys ardo kietuosius danties audinius. Laiku neužplombavus danties, ėduonis atlieka savo „juodą“ darbą, plinta, pasiekia ir gilesnius audinius. Todėl pirmiausiai dantys tampa jautrūs šaltam, šiltam, saldžiam maistui. Dantų negydant ir neplombuojant, laikui bėgant pacientus ima kamuoti skausmas, dantis tampa nebe toks tvirtas, gali nulūžti. Stipriai karieso paveiktą dantį reikia pašalinti. Todėl pajutus net ir nedidelį skausmą, reikėtų susirūpinti.

Dantų plombavimasSkaudėti gali net ir anksčiau plombuotus dantis. Tiesiog plombų tarnavimo laikas ribotas, ypač jei buvo naudotos senosios kartos plombos, savybėmis neprilygstančios šiuolaikinėms. Jei vienas kuris dantis buvo plombuotas ganėtinai seniai, tarp plombos ir danties gali atsirasti plyšelis, kuriame kaupiasi maisto likučiai, vystosi antrinį ėduonį sukeliantys mikroorganizmai. Kartais plombos aptrupa, todėl pacientus ištinka analogiška situacija – ėduonis ima vystytis po plomba. Kad to išvengtumėte, reguliarūs apsilankymai pas odontologą – būtini.

Klinikos „Altadenta“ specialistai ragina pacientus kuo geriau rūpintis burnos higiena. Itin atidžiai dantis prižiūrėti reikėtų tiems, kurie turi įgimtą polinkį į kariesą. Taip pat karieso atsiradimą skatina saldus, angliavandenių turintis maistas, todėl suvalgius saldumynų, dantis reikėtų išsivalyti ar bent išsiskalauti vandeniu. Vos pastebėjus ir laiku pradėjus gydyti kariesą, danties nereikia nei gręžti, nei plombuoti!

Šiuolaikinis dantų plombavimas

Danties plombavimas – tai įvairių defektų pašalinimas, ertmes užpildant kompozitinėmis medžiagomis. Dantys plombuojami siekiant minkštuosius audinius apsaugoti nuo danties nervo – pulpos – uždegimo. Taigi tik plombuojant mikroorganizmai neprasiskverbia iki gilesnių vidinių danties audinių. Vienareikšmiškai dantų plombavimas – tai universaliausia ir dažniausiai teikiama odontologinė procedūra.

Kokie etapai sudaro danties plombavimo procedūrą?

  • Taikoma vietinė nejautra.
  • Pašalinami karieso paveikti apirę audiniai.
  • Ant dantų sienelių tepama specialios rūgšties.
  • Danties sienelės plaunamos, nusausinamos.
  • Sluoksniais dedant plombą, atkuriama danties struktūra. Kiekvienas sluoksnis sukietinamas specialia lempa.
  • Atkuriamas danties paviršius, tarpdančiai, plomba šlifuojama iki kol sąkandis nekliūva.

Populiariausios šiandien – šviesoje kietėjančios kompozitinės medžiagos, geriau žinomos kaip helio plombos. Jų nusidėvėjimo laikas panašus kaip ir natūralaus danties, o sutvirtėja palaipsniui, veikiant intensyviai šviesai. Šiuolaikinės plombos – labai patvarios ir ilgalaikės, odontologų bei pacientų plačiai vertinamos dėl savo estetinių savybių. Klinikos „Altadenta“ specialistai plombos atspalvį parenka itin tikslai, taigi ji susilieja su natūralaus danties spalva.

  • Vieno danties plombavimo trukmė – 30-60 min.
  • Plombuoti dantys kurį laiką gali būti jautrūs. Jei jautrumas nepareina per mėnesį, reikėtų pasikonsultuoti su odontologu.

Šiuolaikinėje odontologijoje naudojama moderni aparatūra, todėl visos su dantų plombavimu susijusios procedūros atliekamos be diskomforto, greičiau ir efektyviau. Tegul apsilankymai odontologijos klinikoje jums daugiau nebeasocijuoja su nemaloniu gręžimu ir skausmu.