PERIODONTITO GYDYMAS

Su dantenų ligomis yra susidūręs maždaug kas antras vyresnis nei 40 metų pacientas. Prasidedančios ligos požymius pastebėti ganėtinai sunku. Vienas pirmųjų požymių – kraujuojančios dantenos valant dantis. Pacientui netinkamai rūpinantis burnos higiena, ant dantų paviršiaus, šaknų srityje kaupiasi minkštasis apnašas. Dantenos paburksta, tampa skausmingos ir pradeda kraujuoti. Dantenų uždegimas vadinamas gingvitu. Tai yra pradinė sunkesnių dantenų ligų stadija. Negydomas gingivitas progresuoja į periodontitą.

Vienas iš periodontito rizikos faktorių – kietosios dantų apnašos, atsirandančios virš dantenų ir po jomis. Negydoma, ignoruojama liga lėtai, pacientui nejuntant, ardo kaulinį audinį. Vienas iš požymių – vizualiai pailgėjusios, „apsinuoginusios“ dantų šaknys. Vėliau dantis ima klibėti, o pacientai susirūpina tik pastebėję jo paslankumą. Palaipsniui, žandikaulio kaului tirpstant, dantis praranda įsitvirtinimą kaule ir jo netenkama.

Tik specialistai gali pastebėti besivystančias periodonto ligas ir pristabdyti infekcijos plitimą. Labai svarbi profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos, matuojamas dantenų kišenės gylis ir valomi jos esantys konkrementai. Reikėtų nepamiršti ir tinkamos asmeninės burnos higienos – ji padeda užkirsti kelią ligos atsiradimui pirminėje stadijoje.

Periodontito gydymo eiga

Periodonto ligos gydomos kompleksiškai, visų pirma atliekant profesionalią burnos higieną. Tolesnis gydymo planas parenkamas atsižvelgiant į individualų paciento atvejį.

Gydymas be chirurginių intervencijų

Chirurginis periodonto ligų gydymas

PERIODONTITO GYDYMO KAINOS

Profesionali burnos higiena atliekama periodontologo100 €
Vieno danties uždaras kiuretažas30 €
Periodontologinė vieno danties lopo operacija50-100 €
Gingivektomija (1 danties)35-50 €
Lūpos pasaitėlio plastika50 €
Liežuvio pasaitėlio plastika30-80 €
Danties klinikinio vainiko prailginimo operacija75-120 €
Burnos prieangio gilinimas155 €
Prieangio plastika (su transplantacija iš gomurio)280 €
Dantenų recesijos uždengimas su transplantacija iš gomurio250-350 €
Periodonto kaulinio defekto korekcija kaulu150-200 €
Alveolito gydymas30 €
Danties šaknies rezekcija100-150 €
Periodontologinio tvarsčio uždėjimas30 €

 

Pateikti užklausą registracijai
Užpildžius registracijos formą esančią žemiau, klinikos registratorė susisieks jūsų norodytu el. paštu kaip įmanoma greičiau.