Dantų netekimas – tai problema, su kuria susiduria įvairaus amžiaus pacientai. Vieną ar kelis dantis pacientai praranda dėl daugelio priežasčių, ir tai ne visuomet susiję su senėjimu. Paprastai protezavimo tikslu kreipiamasi dėl šių priežasčių:

 • dėl patirtų dantų traumų ir atsiradusių dantų eilių pažeidimų;
 • dėl išsivysčiusio periodontito ar kitokių sisteminių organizmo ligų, atsiradusių patologinių pokyčių burnos ertmėje;
 • dėl netaisyklingo sąkandžio;
 • dėl įgimtų dantų anomalijų ir kt.

Praradę dantis, pacientai susiduria su įvairiomis problemomis:

 • jiems sunkiau sukramtyti maistą;
 • kamuoja virškinamojo trakto ligos;
 • drastiškai pakinta dantų ir žandikaulių struktūra bei padėtis;
 • suprastėja žodžių tartis;
 • sumenkėja savivertė ir atsiranda kitų psichologinių problemų.

Tik šiuolaikinis dantų protezavimas padeda atstatyti prarastus dantis ir išsprendžia daugelį problemų. Pagrindinis klinikos „Altadenta“ gydytojų keliamas tikslas protezuojant – atkurti natūralią kramtymo funkciją bei atstatyti dantų estetiką.

REGISTRACIJA: +370 640 57717

Dantų protezavimo eiga

Pirmiausiai kiekvienam besikreipiančiam pacientui sudaromas individualus gydymo planas. Pacientas supažindinamas su esminiais gydymo momentais – dantų būkle, bendra gydymo trukme, dantų atkūrimo metodais. Tiksliam gydymo plano sudarymui atliekamos panoraminės ar dentalinės rentgeno nuotraukos. Pateikiami preliminarūs gydymo įkainiai.

Esti įvairių protezų rūšių, jų parinkimas kiekvienam pacientui yra individualus:

 • Išimamieji viso dantų lanko protezai skirti pacientams, kurių viename ar abiejuose žandikauliuose visiškai nelikę dantų. Šio tipo protezus galima fiksuoti ant implantų, kurie protezams suteikia stabilumo.
 • Daliniai išimamieji protezai skirti atkurti keliems greta esantiems dantims.
 • Fiksuotieji protezai tvirtinami prie likusių sveikų dantų. Jie yra tvirti, stabilūs, su šio tipo protezais maistas sukramtomas taip pat efektyviai, kaip ir su natūraliais dantimis. Fiksuotiesiems protezams galima priskirti visų rūšių dantų vainikėlius, laminates, tiltelius, ant implantų tvirtinamus fiksuotuosius protezus.
 • All-on-4 dantų implantų sistema. Vos vieno vizito metu viename iš žandikaulių įsriegiami 4 dantų implantai, ant kurių tvirtinami laikinieji ar nuolatiniai dantų vainikėliai. Šio metodo privalumas – užtenka vos 4 dantų implantų, kai įprastai jų prireikdavo net 6-8.
 • Estetinė dantų restauracija (estetinis protezavimas) – viena iš modernių gydymo metodikų siekiant atstatyti labai nusidėvėjusius dantis. Naudojamos kokybiškos ilgaamžės medžiagos, todėl estetinis protezavimas užtikrina patikimus rezultatus.

Šiuolaikiniai protezai – ne tik patogūs, bet ir estetiški

Daugeliui pacientų dantų protezai kelia neigiamas asociacijas, pavyzdžiui, primena nakčiai išimtus ir į vandens stiklinę pamerktus protezus. Tokie protezai yra nepatogūs, nes juos reikia išiminėti, klijuoti, pacientų nuomone, jie bet kada gali iškristi, su jais nemalonu ir nepatogu kramtyti. Tačiau šiandien panaudojant labai tikslias skaitmenines technologijas pagaminami ne tik funkcionalūs, bet ir estetiški protezai, tad skirtumo tarp natūralių ir protezuotų dantų praktiškai nebelieka.

Kai kuriais atvejais dantų protezavimas yra kompensuojamas valstybės. Norite sužinoti daugiau? Kreipkitės į Teritorinę ligonių kasą arba kliniką „Altadenta“.

Gydytojos odontologės ortopedės Giedrės Geidrichienės darbų nuotraukų albumą galite peržiūrėti čia:

Geidrichienes darbai

 

Klausimai - atsakymai. Komentarai, atsiliepimai

  1. Laba diena,

   Jei tokia situacija vaiko amžiuje iki 11-12 metų uždaryti tarpą padeda plokštelė. Vyresniame amžiuje reikėtų nešioti breketus. Taip pat yra galimybė mažinti tarpą ir naudojant plombines medžiagas.

   Pagarbiai,
   Altadenta

  1. Laba diena, Indre,

   Tiksliai kainai pasakyti reikėtų gydytojo odontologo apžiūros, kurios metu apžiūrėjęs ir įvertinęs Jūsų dantų būklę paskirtų Jums tinkantį gydymo planą. Maloniai kviečiame Jus apsilankyti mūsų klinikoje.

   Pagarbiai,
   Altadenta

 1. Laba diena.Ruošiuosi dėtis breketus.Apačioje vienoje puseje nėra 2 dantukų,kitoje 1-o.Viršuje nėra – vienoje ir kitoje puseje po 1-ą dantuką,pasidarė tarp dantų dideli tarpai.
  Tai klausymas būtų toks? Pirmiausia breketai ir po jų protezavimas tose vietose kur nėra dantukų,ar pirma protezavimas ir tik tada breketai?Ačiū Jums už atsakymus,ir kantrybę atsakant į mūsų klausymus:))Gražios dienos:)

  1. Laba diena,

   Jūsų burnos klinikinei situacijai įvertinti tinkslinga būtų atvykti į mūsų kliniką gydytojo odontologo – ortopedo konsultacijai. Konsultacijos metu gydytoja Jus apžiūrėtų ir išsamiai pakonsultuotų bei sudarytų Jums palankiausią gydymo planą. Maloniai kviečiame registruotis vizitui.

   Pagarbiai,
   Altadenta
   +37064057717

 2. Laba diena,
  Mano 6 dantis buvo sutrupėjas ir man jį išrovė, norėčiau pasiteirauti, kiek man maždaug kainuotų atstatymas danties?

  1. Sveiki,

   Malonu, kad kreipiatės. Kviečiame Jus atvykti pirminei konsultacijai į mūsų kliniką, kurios metu gydytojas įvertintų Jūsų klinikinę situaciją, sudarytų Jums geriausią gydymo planą. Konsultacijos metu ir paaiškėtų tikslios Jūsų gydymo kainos.

   Pagarbiai
   Altadenta
   +370 640 57717

 3. Laba diena , man prieš du metus tvarkė antrą krūminį dantį . Iš pradžių sake , kad reiks karūnėle dėti , po to tvarkydami pasakė, kad nebeįmanoma , Nes krūminis dantis nutrupėjas .Tai taip ir paliko .
  Mano krūminio danties yra like šaknis užpliombuota,. Bet kaip apsilankiau pas kitą dantistą pasakė , kad įmanoma sutvarkyti.
  Tai kokia kaina būtų viso to tvarkymo? , nes norint dėtis breketus jis turi būti sutvarkytas .

  1. Sveiki,

   Siūlome atvykti pirminei konsultacijai , kurios metu gydytojas specialistas patars ir pateiks Jums geriausią gydymo variantą.
   Vieno danties protezavimas gali kainuoti nuo 169e. iki 249e.

   Gražios dienos
   +370 640 57717

 4. Laba diena,

  Norėjau pasiteirauti kokia maždaug kaina būtų panaikinti tarpą tarp priekinių dantų ir kada būtų artimiausia vieta? 🙂

  Pagarbiai,
  Vaiva Bacevičiūtė

  1. Sveiki ,

   Tiksliai kainai pasakyti reikėtų gydytojo specialisto apžiūros. Jis įvertinęs jūsų dantų buklę, paskirtų Jums tinkantį gydymo planą.

   Pagarbiai
   Altadenta
   +370 640 57717

  1. Sveiki,

   Priekiniams dantims rekomenduojama cirkonio keramika, dėl savo estetiškumo savybių.
   Cirkonio keramikos vainikėlio kaina prasideda nuo 329e.

   Gražios dienos!
   Altadenta
   +370 460 57717

 5. Neturiu dviejų greta esančių krūminių dantų.Žandikaulio kaulas toje vietoje gerokai aptirpęs,bet iš šonų yra sveiki dantys,kad užkabinti fiksuojamą protezą,tai palengvintų man maisto smulkinimą,aš sergu lėtine virškinimo sistemos disfunkcija.Maisto susmulkinimas man turi didelę reikšmę.Esu 40% darbinga,kokia nuolaida būtų taikoma atkuriant dantų lanko vientisumą?P.s.-šiuo metu nedirbu.

  1. Sveiki,

   Kviečiame Jus registruotis pirminei konsultacijai, kurios metu gydytojas specialistas atsakys į visus rūpimus klausimus! Taip pat patars geriausią gydymo variantą.
   Dėl jūsų turimo riboto darbingumo, galima kreiptis į ligonių kasas dėl kompensacijos dantų protezavimui.
   +370 640 57717

   Pagarbiai
   Altadenta

   1. Sveiki,

    Kaina Jūsų atveju priklauso nuo kelių aspektų:
    1. Jei reikalinga implantacija kaina prasideda nuo 540e.
    2. Jei reikalingas kaulo priauginimas kaina kinta.
    3. Jūsų pasirenkamas vainikėlis cirkonis ar metalo keramika.

    Rekomenduojame užsiregistruoti pirminei konsultacijai, kurios metu gydytojas specialistas sudarys jums tinkamą gydymo planą su tiksliomis kainomis.

    Pagarbiai
    Altadenta
    +370 640 57717

  1. Sveiki,

   Žinoma gali, taip pat odontologijos klinika Altadenta yra sudariusi sutartį su TLK – teritorinėmis ligonių kasomis, turėdami šią galimybę galime Jums pasiūlyti protezavimo paslaugas, už kurias galėsite susigrąžinti dalį savo pinigėlių.

   TLK kompensacija priklauso pacientams kuriems reikalingas protezavimas (pensijinio amžiaus asmenims, invalidumo grupę turintiems ir vaikams iki 18m. ) .

   Pagarbiai,
   Altadenta administratorė Gintarė

  1. Sveiki,

   1 danties pilnas estetinis plombavimas kainuoja apie 100 eurų.
   Tačiau kaina gali kisti priklausomai nuo Jūsų dantų būklės, kurią įvertina gydytojas odontologas pirmos konsultacijos metu.

   Pagarbiai,
   Altadenta administratorė Gintarė
   +370 640 57717

 6. Laba diena. Reikia pergydyti danties kanalus ir apvilkti karūnėle (uždėta nuolatinė blomba). Kokia būtų kaina?

  1. Sveiki,

   Siunčiame Jums preliminarias gydymo kainas asmeniškai.
   Kviečiame užsiregistruoti pirminei konsultacijai, kurios metu gydytojas odontologas patars jums geriausią gydymo sprendimą.

   Jūsų Altadenta
   +370 640 57717

  1. Laba diena,

   Altadenta klinikoje šios paslaugos kol kas neteikiame. Kviečiame kreiptis į Altamedica Lašo kliniką 1 aukšte į Giedrę Trakinienę (V.Lašo g.1, Kaunas). Geros Jums dienos!

 7. Laba diena, reikia apvilkti naujomis karūnėlėmis 3 krūminius dantis. Kanalai sugydyti. Kokia būtų kaina su cirkonio keramika ir su metalo keramika?

  1. Sveiki ,

   Kaina priklauso nuo to, kokį vainikėlį nuspręsite rinktis. Jei rinksitės metalo keramiką kaina bus nuo 169€, jei rinksitės cirkonio vainikėlius kaina bus nuo 330€, be gydytojo darbo. Taip pat norėčiau pasiteirauti, ar seniai gydyti kanalai, ar dantis užplombuotas laikina ar nuolatine plomba? Žinodami šias aplinkybes galėsime patikslinti Jums duotą informaciją.

   Maloniai lauksime,
   Jūsų Altadenta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *