Dantų netekimas – viena opiausių ir aktualiausių pacientų problemų. Dantys iškrenta dėl paveldimumo arba dėl netinkamos dantų priežiūros įgyto periodontito, patyrus dantų traumas, negydant pulpito, susidarius cistoms bei dėl kitų priežasčių.

Netekus dantų, į jų vietą pasislenka greta esantys dantys, nyksta kaulinis audinys, pakinta veido forma, žmogus vizualiai atrodo vyresnis negu yra. Po šio nemalonaus reiškinio suprastėja gyvenimo kokybė, žmogaus socialinis gyvenimas. Dėl prasčiau sukramtomo maisto gali išsivystyti virškinamojo trakto ligos, kiti negalavimai.

Todėl netekus danties, ilgai delsti nereikėtų, nes gydymas taps sudėtingesnis ir ilgesnis. Viena išeičių – gydymas įsriegiamais dantų implantais. Galima išskirti šiuos dantų implantų privalumus:

 • Pažangus gydymo metodas – dantų implantacija – leidžia atkurti identiškus atspalviu, forma dantis, o implantas atstoja danties šaknį.
 • Pacientams protezai ant implantų pritaikomi taip tiksliai, kad protezas yra nejuntamas.
 • Tai ilgalaikis sprendimas norintiems atstatyti prarastus dantis.
 • Implantuojant nenukenčia gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti.
 • Protezai ant implantų yra stabilūs.
 • Protezų, kurie tvirtinami ant implantų, nereikia išiminėti.
 • Dantų implantai pristabdo kaulinio audinio nykimo procesus.

Daugelį pacientų domina implantavimo procedūros eiga. Taigi gydymo procedūrą sudaro trys esminiai etapai:

 1. Chirurginė dalis: pasitelkus specialius įrenginius žandikaulyje suformuojama ertmė implantui. Implantas įsriegiamas į alveolinį kaulą ir paliekamas prigyti porai mėnesių. Tuomet ant implanto tvirtinamas laikinas danties vainikėlis.
 2. Chirurginė dalis: ant implanto užsukama gijimo galvutė. Šis etapas gali būti praleidžiamas, jei gijimo galvutė užsukama pirmojo etapo metu. Viskas priklauso nuo konkrečios klinikinės situacijos.
 3. Protezavimo dalis: ant prigijusio implanto fiksuojamas norimos spalvos ir konstrukcijos danties vainikėlis.

Implantacijos metu taikoma vietinė nejautra. Po chirurginės minioperacijos skiriama antibiotikų ir nuskausminamųjų. Vizito, kurio metu implantuojama, trukmė priklauso nuo sriegiamų implantų kiekio. Įprastai nuo implanto įsriegimo iki protezavimo vidutiniškai praeina 3-6 mėn. Tam tikrais atvejais galima ir momentinė implantacija, kai vos vieno vizito metu išraunamas dantis ir jo vietoje įsriegiamas dantų implantas.

Veiksniai, lemiantys implantavimo sėkmę

Svarbiausias veiksnys operacijos sėkmei – profesionalumas ir patirtis, kurią gali pasiūlyti „Altadentoje“ dirbantys gydytojai.

Dar vienas iš sėkmės garantų – pakankamas kaulinio audinio kiekis. Jei kaulinis audinys labai suiręs, prireikia papildomų procedūrų, pavyzdžiui, sinuso pakėlimo operacijos.

Labai svarbūs ir patys implantai. „Altadenta“ klinika pacientams rekomenduoja Straumann implantus. Šie šveicariški implantai atitinka šiuolaikinės implantologijos kokybės standartus. Tai populiariausi dantų implantai pasaulyje, nes:

 • Visiems Straumann dantų implantams suteikiama viso gyvenimo tarptautinė garantija. Ji galioja net 70-yje pasaulio šalių.
 • Straumann implantai pripažinti puikiai prigyjančiais: net 98-100 proc. pacientų nebereikia pakartotinės procedūros.

Dantų implantai yra gaminami iš titano lydinio. Titanas implantams naudojamas jau apie pusę amžiaus. Šis metalas – lengvas, labai tvirtas, atsparus korozijai ir biologiškai suderinamas su žmogaus organizmu.

Dantų implantavimo kaina

Pateikiame dažniausiai pasitaikančių implantavimo ir protezavimo ant implantų kainų skaičiavimo pavyzdžius. Dėmesio, implantavimo kainos yra orientacinės, kiekvieno paciento atvejis yra individualus, tiksli kaina apskaičiuojama tik po konsultacijos su gydytoju.

Vieno danties implantavimo kaina:
Vieno danties implantavimo kaina
Su implantu STRAUMANN580 EUR
Gijimo galvutė60 EUR
Atramanemokamai
Metalo keramikos karūnėlė380 EUR
Kaina VISO1020 EUR
Su implantu MEDENTIKA480 EUR
Gijimo galvutė60 EUR
Atramanemokamai
Metalo keramikos karūnėlė380 EUR
Kaina VISO920 EUR
Keleto dantų implantavimo kaina:
Kelių dantų implantų kainos
Su implantais STRAUMANN580×2 EUR
Gijimo galvutės60×2 EUR
Atramosnemokamai
Metalo keramikos karūnėlės380×3 EUR
Kaina VISO2420 EUR
Su implantais MEDENTIKA480×2 EUR
Gijimo galvutės60×2 EUR
Atramosnemokamai
Metalo keramikos karūnėlės380×3 EUR
Kaina VISO2220 EUR
Viso žandikaulio implantavimo ir protezavimo ant 4 implantų kaina:
Viso žandikaulio implantavimo kaina
Su implantais STRAUMANN580×4 EUR
Gijimo galvutės60×4 EUR
Atramosnemokamai
Protezas ant 4 implantų2500 EUR
Kaina VISO5060 EUR
Su implantais MEDENTIKA480×4 EUR
Gijimo galvutės60×4 EUR
Atramosnemokamai
Protezas ant 4 implantų2500 EUR
Kaina VISO4660 EUR
Išimamo protezo fiksuojamo lokatoriais ant 2 implantų kaina:
Išimamas protezas ant 2 implantų kaina
Su implantais MEDENTIKA480×2 EUR
Gijimo galvutės60×2 EUR
Plokštelė ir lokatorių fiksacija600 EUR
Kaina VISO1680 EUR

Klinikos „Altadenta“ specialistai mielai Jus konsultuos visais su dantų implantais susijusiais klausimais. Pasirinkę implantus, susigrąžinkite gražią šypseną, o kartu – gyvenimo džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi!

Klausimai - atsakymai. Komentarai, atsiliepimai

 1. Domina kiek orientaciniai kainuotu viso viršutinio žandikaulio protezavimas iš cirkonio. Visi viršutinio žandikaulio dantys pašalinti, įstatyti ir prigiję keturi implantai. Įdomu kiek reikia viršutiniam žandikauliui dantų, 10, 12 ar 14?

  1. Laba diena, Ligita,

   Vizitų skaičius priklausytu nuo sudaryto gydymo plano, kiekvieno paciento atvejis labai individualus. Paprastai yra įsriegiami implantai, toliau seka gijimo procesas 3-4 mėn., praėjus šiam laikotarpiui dedamos gijimo galvutės ir praėjus 2 savaitėms pradedami protezavimo darbai. Taigi chirurgijos daliai reikėtų 2-3 vizitų, o protezavimo dalis, kaip minėjau daugiau priklausytų nuo sudaryto gydymo plano pagal Jūsų situaciją. Tad rekomenduojame atvykti pirminei konsultacijai pas burnos chirurgą bei protezuojantį gydytoją.

   Gražios dienos,
   Altadenta

  1. Laba diena, Lina,

   Implantacija galima, tačiau rekomenduojama prieš tai viską aptarti su gyd. burnos chirurgu.

   Gražios dienos,
   Altadenta

  1. laba diena ,norėčiau sužinoti,kiek reikėtu primokėti gaunant ligonių kasų finansavimą(padidinta) turint bedantę burną ir dedant du implantus apatiniame žandikaulyje.Ačiū.

  1. Laba diena,

   Malonu, kad kreipėtės į mūsų kliniką. Tam, kad galėtume nustatyti pilną gydymo kainą, Jus turėtų apžiūrėti gydytojas odontologas – ortopedas, kuris įvertintų jūsų burnos klinikinę situaciją. Konsultacijos metu būtų sudarytas išsamus gydymo planas ir sužinotumėte tikslias gydymo kainas.

   Linkime gražios dienos,
   Altadenta

  2. Laba diena,
   kaina labai priklauso nuo Jūsų dantų būklės – ar trūksta keleto dantų, ar tik 1. Priklauso, ar reikia „auginti“ kaulą, ar nereikia. Jei Jūs galėtumėte mums paskambinti, būtume dėkigi. Mūsų tel. 864057717. Individualios konsultacijos metu apžiūrėsime dantų būklę ir suskaičiuosime kainą. Pagarbiai, Jūsų Altadenta

 2. Laba diena,
  Norėčiau pasiteirauti dėl viršutinių kairės pusės 24,25,26,27 dantų. 24 ištrauktas, 25 yra šaknis, 26 ištrauktas, 27 yra šaknis. Kokia būtų dantų implantų statymo galimybė? Kokia visos procedūros kaina? Dėkoju už atsakymą.

 3. Sveiki,noreciau pasiteirauti man reikalingas vienas implantas taciau as gyvenu ne Lietuvoj kiek laiko trunka implanto idejimas?

  1. Laba diena,

   Įprastai po implanto įsriegimo yra 3 mėn. gijimo periodas, kuriam praėjus sukamos implanto gijimo galvutės. Ir tik tada, po maždaug 2-jų savaičių skiriama konsultacija pas gydytoją odontologą – ortopedą, kuris sudaro gydymo planą dantų protezavimui ir pradeda darbą nuolatinių dantų gamybai. Tad preliminariai visa gydymo trukmė nuo implanto įsriegimo iki suprotezavimo būtų apie 6 mėn. Kviečiame Jus apsilankyti mūsų klinikoje chirurgo konsultacijai.

   Linkime gražios dienos,
   Altadenta

 4. Norejau pasiteirauti man reikalingas vienas implantas taciau as gyvenu ne Lietuvoj kiek laiko trunka implanto idejimas?

 5. Laba dieną. Esių netekęs 11 12 danties buvo isriegti implantai po 9 metu reikėjo išimti. Ar yra koke strauman imlantam garantija, ar jie taip pat atmes po 10 metu ir reikės pašalinti.

  1. Laba diena,

   Implantui kaip gaminiui strauman suteikia viso gyvenimo garantija. Neaišku dėl kokios priežasties organizmas atmetė implantą.
   Reikėtų kreiptis į gydytoją , kuris Jums juos sriegė.

   Pagarbiai
   Altadenta

 6. Laba diena,
  man reikalingas viso žandikaulio protezavimas ant implantų.Norėčiau užsiregistruoti konsultacijai.Šiuo metu gyvenu ir dirbu Ignalinoje,bet protezuotis atvažiuočiau i Kauną,kur gyvenu.Gal būtų galimybė užsiregistruoti konsultacijai kovo pradžioje.
  Ir dar domina,ar yra galimybė mokėti medlizingu.
  Pagarbiai,
  Teresė

 7. Laba diena,pas mane virsuje isimama plokstele nera nei vieno danties,bet noreciau ,kad nereiktu isimineti,kiek reiktu implantu istatyti ir kiek kainuotu.As kiek domejausi reikia 6 vienetu,po to galvutes ir plokstele.Labai buciau dekinga jei parasytumet kiek kainuotu visas darbas ir kiek tai uztrukto laiko. Aciu.

  1. Sveiki,

   Jūsų situaciją turėtų įvertinti gydytojas chirurgas, konsultacijos metu jūs sužinotumėte tikslias kainas ir gydymo trukmę.

   Įprastai įsriegus implantą 3mėn. yra gijimo periodas po kurio sukamos implanto gijimo galvutės ir jau po 2 savaičių skiriama konsultacija pas protezuojantį gydytoją, kuris pradeda savo darbą nuolatinių dantų gamybai.
   Visa gydymo trukmė yra iki 6mėn.

   Maloniai kviečiame apsilankyti!

 8. Laba diena
  Pas mane apačioj nėra vieno dantuko iltinio ar man padės tik intplantas ar dar kažkaip galima pagelbėti su protezavimu?

  1. Laba diena,

   Abu gydymo variantai galimi, tačiau siūlytumėme atvykti į mūsų odontologijos kliniką „Altadenta“ esančią Lašo g. 1, Kaune.
   Kurioje suteiksime individualią gydytojo specialisto konsultaciją ir atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

   Maloniai kviečiame apsilankyti.
   Pagarbiai,
   Altadenta administratorė Gintarė

 9. Sveiki, situacija tokia jog esu jaunas vaikinas, o dantų būklė yra tragiška, dalies jų nėra. Net nusišypsoti gėda. Norėjau pasiteirauti, ar įmanoma už darbus mokėti išsimokėtinai?

  1. Sveiki ,

   Taip mūsų klinikoje yra galimybė už gydymą atsiskaityti išsimokėtinai.
   Kviečiame jus atvykti pirminei konsultacijai, gydytojas specialistas Jums pateiks gydymo planą ir galėsime patikrinti išsimokėjimo galimybes.

   Jūsų Altadenta 🙂
   +370 640 57717

 10. Sveiki. Esu isidejusi implanta ,jau praėjo pusė metų ,reikia dėti gyjimo galvutė ,tai norėjau paklausti ,ar iki spalio 10 dienos speciau susitvarkyti visiškai su dantukų ,nes isvykstu ,kiek skaičiau įdėjus gyjimo galvutė reikia laukti 3-4 sav .paskui dar kol pagaminamas dantukas ,byjau kad galiu nespėti .

 11. Sveiki,man ir geda ir baisu,bet turiu kazka daryti. Visa gyvenima bijojau taisytis dantis,paskui per nestumus du labai sugedo dantys,pajamu vis tam truko vis atideliojau,kol neliko visu kruminiu dantu sugedo priekiniai jau nuluzo prie saknu pajuode,vienu zodziu baisu. O man 41,ima depresija bijau jau ir kalbeti,kaltinu save kad niekad jais nesirupinau,bet nieko jau nebepakeisiu Noreciau paklausti,koks yra pigesnis budas susideti visus dantis ir ar pas jus galima issimoketinai.

  1. Laba diena,
   mes tikrai Jums galime pasiūlyti paslaugas išsimokėtinai. Tam nėra kliūčių. Mes tiesiog labai nuoširdžiai kviečiame atvykti į konsultaciją, tuomet Jums odontologai nuodugniai apžiūrės ir aiškiai papasakos, kaip reiktų toliau veikti. Džiaugiamės aukšto lygio gydytojais specialistais ir net neabejojam, kad galime Jums pagelbėti. Prašytume mums paskambinti tel. 8 640 57717 ir pasirinkti Jums patogų laiką. Jūsų Altadenta.

 12. Svei, nelaimingo atsitikimo metu netekau 3 priekiniu dantu. Siuo metu pries 1 men man istrauke saknis. As tolesni gydima noreciau pratesti Lietuvoje, tad norejau paklausti , kiek laiko uztruktu ideti inplantus ir gydomus dantis, ar uztektu man 10 dienu , planuociau gryzti spalio men. Aciu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *