Estetinis plombavimas

Nedaugelis žmonių yra patenkinti savo šypsena. Kitiems sunkumų sukelia dantų dydis, forma, atspalvis, tarp dantų yra per dideli tarpai ar netaisyklingas dantų išsidėstymas lanke.  Net ir prižiūrint dantis dėl tam tikrų priežasčių dantų emalyje atsiranda įskilimų, šis pakeičia spalvą. Dažnai danties paviršių taip pažeidžia ėduonis, kad paprastas plombavimas tampa neefektyvus. Visas šias problemas išsprendžia estetinio plombavimo procedūra.

Daugelis estetinį plombavimą suvokia kaip procedūrą, skirtą priekinių dantų atkūrimui. Tačiau odontologai, remdamiesi naujausia metodika, geba atkurti ir krūminius dantis. Estetinis plombavimas skirtas restauruoti mažesnius defektus, o didesniems defektams labiau tinka estetinis protezavimas.

Estetinis pombavimasEstetinio plombavimo metu:

  • atkuriami pažeisti danties audiniai;
  • galima koreguoti dantų defektus,
  • koreguojama dantų forma, dydis bei atspalvis.

Natūralų žmogaus dantį sudaro keli sluoksniai, kurių viršutinis yra skaidrus ir blizgus. Todėl dantis restauruojant šiuo metodu, preciziškai tiksliai atkuriami visi sluoksniai, sudarantys natūralų dantį. Specialistai atkuria danties mikrostruktūrą ir paviršiaus reljefą. Rezultatas – suformuojami dantys, vizualiai artimi natūraliems dantims.

Estetinio plombavimo procedūros eiga

Gyd. odontologas įvertina jūsų dantų būklę, aptaria gydymo planą, restauruojamų dantų skaičių, pacientų lūkesčius. Procedūros pradžioje, kad nebūtų diskomforto, atliekamas vietinis nuskausminimas, pašalinami pažeisti danties audiniai. Estetinio plombavimo metu išsaugoma ir tausojama natūrali danties struktūra, o prarastieji audiniai atkuriami plombine medžiaga.

Procedūrai naudojama aukštos kokybės kompozicinė medžiaga, kuri yra labai tvirta ir atspari trinčiai. Procedūros rezultatas – atkurtieji dantys atrodo labai natūraliai ir praktiškai niekuo nesiskiria nuo sveikų dantų.

Proceso eiga ir trukmė varijuoja priklausomai nuo konkrečios klinikinės situacijos: vieno danties plombavimas vidutiniškai gali trukti nuo 0,5 iki 2 val. Taupant paciento laiką vieno vizito metu yra galimybė restauruoti kelis dantis.

Galima išskirti šiuos estetinio plombavimo privalumus:

  • Stabdomas karieso plitimas.
  • Sustiprinamas plombuoto danties vainikas.
  • Tai greitas sprendimas, nes pakanka kelių vizitų.
  • Procedūra neskausminga, atliekama taikant vietinę anesteziją.
  • Atstatoma danties anatomija ir prarasta funkcija.
  • Estetinis plombavimas tam tikrais atvejais gali pakeisti dantų tiesinimą breketais.

Estetiškai atkurtų dantų priežiūra ir tarnavimo laikas

Estetiškai atkurtus dantis reikėtų valyti tik minkštu dantų šepetėliu ir pasta be abrazyvinių dalelių, kurios gali pažeisti plombuoto danties paviršių. Tarpdančiams valyti privalu naudoti tarpdančių siūlą. Kartą per pusmetį reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną.

„Altadenta“ klinikoje Kaune Jūsų trokštami galutiniai estetinio plombavimo rezultatai aptariami su gyd. odontologu. Išsakykite visus lūkesčius ir norus – tegul pakitusi dantų išvaizda džiugina ir suteikia daugiau komforto. Jau dabar registruokitės vizitui ir įsitikinkite, kaip kardinaliai Jūsų šypsena gali pakisti vos po vieno apsilankymo!