Kas yra estetinis dantų atkūrimas? Kodėl tai reikia atlikti laiku?

Plati šypsena

Mūsų visuomenėje plintant sveiko gyvenimo būdo “virusui”, prižiūrėti dantys ir tobula šypsena tampa savotišku sėkmingo gyvenimo atspindžiu. Bėgant metams kiekvieno žmogaus dantų būklė ar spalva kinta, todėl vis drąsiau kreipiamės į odontologą norėdami turėti nepriekaištingai sutvarkytus dantis. Juk bendraujant akys nevalingai krypsta būtent į šypseną, lūpas ir dantis, ar ne? 

Kas yra estetinis dantų atkūrimas? Kodėl jį rekomenduojama atlikti laiku? Kokios pasekmės laukia, jei atsainiai žiūrėsite į savo dantų sveikatą?

Konsultuoja Odontologijos klinikos Kaune ALTADENTA gydytoja odontologė ortopedė Giedrė Geidrichienė.

Kas tai yra estetinis dantų atkūrimas?

Tai procedūra, kurios metu stengiamasi atkurti dantų formą, spalvą ir struktūrą taip, kad jie būtų panašūs į tikruosius paciento dantis. Gydytojas odontologas ortopedas ir dantų technologas turi pasižymėti ypatingu kruopštumu ir profesionalumu, nes procedūra privalo būti atliekama nepriekaištingai tiksliai. Atkuriant dantis, kurių pacientas yra netekęs, atstatoma ir kramtymo funkcija.

Kokiems pacientams rekomenduojama atlikti estetinio plombavimo procedūras?

  • Paciento dantys yra nudilę dėl amžinių pakitimų.
  • Pacientas turi tarpus tarp dantų.
  • Dantys yra paveikti bruksizmo – griežimo dantimis.
  • Netenkina dantų spalva.
  • Dantų plombavimas atliktas seniai ir nekokybiškai. Būtina keisti senas plombas ir atstatyti anatominę dantų formą.
  • Esant poreikiui atstatyti sužemėjusį sukandimo aukštį.

Nudilę dantys – viena dažniausių problemų. Nudilusius dantis gali turėti tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Neretai dantys dyla dėl bruksizmo (griežimo dantimis). Kuomet žmogus patiria kasdienę įtampą ir negeba atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, mokyklos ar studijų aukštojoje mokykloje, jis naktį griežia dantimis. Tokiu būdu nudyla dantys, kuriuos vėliau būtina restauruoti. Pacientui pažeisti dantys sukelia jautrumą, kuris juntamas valgant šaltą/karštą maistą bei geriant vėsesnius ar karštesnius gėrimus.

Tokiu atveju Odontologijos klinikos Altadenta gydytoja odontologė ortopedė Giedrė Geidrichienė pataria kreiptis pagalbos ilgai nelaukiant. Vėliau atsiranda anatominiai pakitimai, kuriuos atstatyti sudėtingiau. Kuo labiau įsisenėjusi problema, tuo brangesnis gali būti gydymas bei dantų atstatymas (restauracija).

Ką daryti, jei netenkina dantų būklė, sunku sukramtyti maistą?

Jums reikia atvykti į konsultaciją pas gydytoją odontologą ortopedą. Atlikęs nuoseklią apžiūrą ir įvertinęs Jūsų dantų būklę, specialistas sudarys gydymo planą ir suplanuos dantų atstatymo eigą. Dantys gali būti atstatomi plombuojant arba protezuojant.

Nuo ko priklauso, ar mano dantys bus atstatomi plombuojant ar protezuojant?

Tai priklauso nuo dantų būklės ir Jūsų amžiaus. Tai labai individualu, visada atsižvelgiama į kiekvieno paciento pageidavimus ir finansines galimybes. Jei danties audinių pažeidimai nedideli ar vidutiniai, dantis atkuriamas plombinėmis medžiagomis. Jei dantys stipriai pažeisti, ar jų nėra, galvojame apie protezavimą.

Kaip prižiūrėti estetiškai atkurtus dantis?

Būtina juos valyti minkštu šepetėliu ir pasta be jokių abrazyvinių dalelių. Patariama naudoti dantų siūlą, o dar geriau – Solo profilaktikos vieno danties ir tarpdančių šepetėlius. Kaip dažnai Jums reiktų atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą, rekomenduos patyrę  Altadenta burnos higienistai.

Kviečiame drąsiai užduoti visus klausimus, susijusius su Jūsų dantų estetika ir gydymu. Klinikos Altadenta gydytojai specialistai mielai į juos atsakys ir sudarys patį patraukliausią gydymo planą SKIRTĄ ASMENIŠKAI JUMS! 

Share:

Parašykite komentarą