Kaip paruošti vaikučius vizitui pas odontologą

vaiku dantys

Svarbiausias momentas ruošiant vaiką vizitui pas odontologą – nemeluoti. Tėvai negali sakyti: „Tau nieko nedarys“, „Būk drąsus ir nebijok, gal tau ir nieko dantukų daktarė nedarys.“ Jokiu būdu negalima gąsdinti vaiko ar abejoti odontologo kompetencija. Tėvai iš vaiko neturi girdėti: „Aš ir pats bijau eiti pas odontologą ir sėsti į kėdę, bet tau gal bus kitaip?“ Tokiu teiginiu Jūs iškart sukuriate vaikui baimės jausmą, nes: „Tėtis (mama) bijo, o kaip man nebijoti“? Pats pirmas vaiko vizitas pas odontologą turi būti malonus.  ALTADENTA klinikoje gydytoja odontologė Simona Dauparė skiria net iki 30 min. vaiko psichologiniam paruošimui, jei tai reikalinga. Tačiau dažnai to net neprireikia, nes gydytoja sugeba greitai užsitarnauti vaiko pasitikėjimą bei jį nuraminti.
Vaiko dantukų būkle patariama pradėti rūpintis jau nuo pirmojo dantuko. Tėveliams rekomenduojama įsigyti dantų šepetėlį, užmaunamą ant piršto ir kiekvieną dieną valyti nors ir kelis ką tik išdygusius dantukus. Įdomu tai, kad pagal rekomendacijas, vyraujančias Lietuvoje, tėvai savo vaikui dantis turėtų valyti iki 8 metų. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse – iki 10 metų. Yra manoma, kad vaikui išmokus rašyti, jis yra pajėgus savarankiškai ir kokybiškai išsivalyti dantukus pats. Žinoma, savalaikė tėvų kontrolė taip pat pagirtinas dalykas. Labai svarbu, kad pats valydamas dantukus, vaikas neperspaustų šepetėlio ir nepažeistų dantenų.
Vaikams labai smagus dalykas yra specialios tabletės, parduodamos vaistinėse, kuomet jis gali akivaizdžiai pamatyti, ar kokybiškai išsivalė dantukus. Vaikas pakramto apie ketvirtadalį specialios tabletės, išsiskalauja burnytę. Jei dantukai prieš tai buvo išvalyti nepakankamai kokybiškai, nešvarumų pilnose vietose vaikas mato violetinę ar rožinę spalvą. Kuomet vaikas akivaizdžiai pamato pvz. violetinę spalvą, kuri signalizuoja, kad dantukai išvalyti nepakankamai, tuomet pats noriai bėga jų valyti antrą kartą. Žaidimo forma po truputį vaikui formuojasi teisingi higienos įgūdžiai. Po 3 mėnesių naudojimo dantų šepetėlį reikia išmesti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įdomu tai, kad yra tėvų ar globėjų, kurie mano, kad praustis būtina, o prižiūrėti pieninius dantukus neprivaloma. Manoma, kad šie iškris, o jų vietoje išaugs nauji. Tai nėra tiesa, nes naujas dantukas turi išaugti prižiūrėtoje burnytėje.
Rūpinkimės mūsų vaikų dantų higiena kiekvieną dieną!

Share:

Parašykite komentarą