Kada valytis dantis: vos atsibudus ar po pusryčių?

Kada valytis dantis?

Praeitą savaitę savo Altadenta Facebook paskyroje buvome uždavę klausimą, norėdami sužinoti, kada mūsų profilio sekėjai valosi dantis: ryte vos atsibudę ar papusryčiavę. Respondentai pasiskirstė maždaug per pusę: vieni valosi prieš pusryčius, kiti po jų. Abu variantai yra geri, tačiau detalizuosime plačiau. Kuomet dantis išsivalome vos nubudę, panaikiname pernakt susikaupusias apnašas, burnai suteikiamas gaivos kvapas. Jei tuo pačiu metu nuvalomos ir ant liežuvio susikaupusios apnašos, taip tik pageriname savo burnos būklę. Papusryčiavus, prieš išeinant iš namų, užtenka atsakingai išskalauti burną.

Antrasis variantas – dantis valytis iškart po pusryčių. Burnos higienos specialistai rekomenduoja bent jau luktelti 0,5 – 1 val., kad burnoje atsirastų rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Jei valgėte daug cukraus turinčio maisto ir gėrėte kavą ar arbatą, tuomet reiktų susilaikyti. Jei iškart po valgio valysite dantis, galite pažeisti dantų emalį. Saldus maistas padidina rūgščių kiekį burnoje, todėl lengviau pažeidžiamas emalis.

Esmė paprasta – prižiūrėkite savo dantis. Svarbu dantis iš tiesų pareigingai ir atsakingai valyti. Kadangi Lietuvos gyventojų dantų būklė negerėja, galime daryti prielaidą, kad vis tik nepakankamai kokybiškai prižiūrime savo dantis.

Share:

Parašykite komentarą