DANTŲ KANALŲ GYDYMAS

Dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas, kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija. Pulpa – tai danties kraujagyslių ir nervų pluoštas. Danties pulpą pažeisti gali keli faktoriai:

Mikroorganizmų pažeidžiama danties pulpa infekuojasi. Bakterijos per danties šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų ir sukelti greta esančių audinių uždegimą – viršūninį periodontitą. Pažeidimui progresuojant, vyksta apatinio žandikaulio kaulo tirpimas. Viršutinio žandikaulio tam tikrų dantų sukeltas viršūninis periodontitas gali sukelti ir sinusitą.

Kokybiškas endodontinis gydymas reikalingas tam, kad būtų pašalinama pažeista danties pulpa ir visi infekciją sukėlę mikroorganizmai, o dantis ir aplinkiniai danties audiniai būtų apsaugoti nuo tolesnio infekcijos plitimo.

Pirmasis simptomas, rodantis, kad reikia gydyti dantų šaknų kanalus, yra skausmas, kuris gali būti:

Skausmą provokuojantys faktoriai:

  • - karštas dirgiklis;
  • - sukandimas ar prisilietimas;​
  • - dantenų patinimas, pūlinio susidarymas, fistulė;​
  • - pakitusi danties spalva;​
  • - dantų trauma;
  • - skausmas gali kilti ir ne priežasties.

 

Reikia paminėti, kad dažnai dantų šaknų kanalų infekcija vystosi ir be simptomų. Tuomet tik atliktus apžiūrą, padarius danties rentgeno nuotrauką galima nustatyti, ar reikia endodontinio gydymo.

Endodontiniam gydymui svarbiausia kvalifikuota ir profesionali pagalba

Klinikoje „Altadenta“ atliekamas sistemingas ir kruopštus gydymas, naudojamos inovatyvios technologijos ir medžiagos lemia puikius endodontinio gydymo rezultatus. Pagrindinis gydytojų tikslas – kokybiškai išvalyti ir tinkamai sugydyti dantų šaknų kanalus, kad infekcija nepasikartotų.

Endodontiniam gydymui reikalingas geras matomumas, todėl tam naudojamas modernus mikroskopas Leica F12.

Paprastai atliekant endodontinį gydymą, reikalingos bent 3 dantų rentgenogramos. Klinikoje „Altadenta“ naudojama inovatyvi skaitmeninė rentgeno sistema, net iki 10 kartų padedanti sumažinti spinduliavimo dozę.

Endodontinio gydymo etapai

Šio gydymo rezultatas – sunaikinami patogeniniai mikroorganizmai, užkertamas kelias infekcijoms audiniuose plisti. Po kanalų plombavimo kelias dienas pacientas junta maudimą – tai normali organizmo reakcija, todėl dažnai gydytojas skiria įprastų nuskausminamųjų ar uždegimą mažinančių vaistų.

Įprastai norint tinkamai išgydyti danties šaknies kanalą, prireikia kelių vizitų. Jei atvejis labai sudėtingas, gydymas gali trukti iki poros mėnesių, tačiau jo rezultatai – užtikrinti ir ilgalaikiai. Norint išvengti pulpito, privalu tinkamai rūpintis burnos higiena ir laiku gydyti kariesą, nes  pulpos uždegimas dažniausiai būna karieso komplikacija

ENDODONTINIO GYDYMO KAINOS

Darbas su mikroskopu (nuo 5 – 30 min.)25 €
Dezinfekuojančios medžiagos uždėjimas20 €
Kanalo praėjimas35-49 €
Kanalo chemomechaninis paruošimas29-39 €
Kanalo plombavimas40 €
Kalcio hidroksido suvedimas į kanalą19 €
Laikina plomba20 €
Gutaperčos / cementinės medžiagos / svetimkūnio pašalinimas30-79 €
Perforacijos uždarymas MTA / Kanalo plombavimas MTA30-65 €
Tik kanalo praėjimas (darbą pabaigia gydantis gydytojas)79 €

Pateikti užklausą registracijai
Užpildžius registracijos formą esančią žemiau, klinikos registratorė susisieks jūsų norodytu el. paštu kaip įmanoma greičiau.