Dantų šaknų kanalų gydymas yra atliekamas, kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija. Pulpa – tai danties kraujagyslių ir nervų pluoštas. Danties pulpą pažeisti gali keli faktoriai: 

 • negydomas kariesas;
 • danties trauma;
 • danties skilimas;
 • danties lūžis ir t. t.

Pažeidžiama mikroorganizmų danties pulpa infekuojasi. Bakterijos per danties šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų ir sukelti greta esančių audinių uždegimą – viršūninį periodontitą. Pažeidimui progresuojant, vyksta apatinio žandikaulio kaulo tirpimas. Viršutinio žandikaulio tam tikrų dantų sukeltas viršūninis periodontitas gali sukelti ir sinusitą.

Kokybiškas endodontinis gydymas reikalingas tam, kad būtų pašalinama pažeista danties pulpa ir visi infekciją sukėlę mikroorganizmai, o dantis ir aplinkiniai danties audiniai būtų apsaugoti nuo tolesnio infekcijos plitimo.

Pirmasis simptomas, rodantis, kad reikia gydyti dantų šaknų kanalus, yra skausmas, kuris gali būti:

 • ilgai trunkantis, nuolatinis, maudžiantis, pulsuojančio pobūdžio ar „plešiantis“;
 • ūminis, priepuolinis, aštraus pobūdžio. Gali plisti į ausį ar smilkinį. Dažnai skausmas juntamas vakarais ar naktį.

Skausmą provokuojantys faktoriai:

 • karštas dirgiklis;
 • sukandimas ar prisilietimas;
 • dantenų patinimas, pūlinio susidarymas, fistulė;
 • pakitusi danties spalva;
 • danties trauma;
 • skausmas gali kilti ir be priežasties.

Reikia paminėti, kad dažnai dantų šaknų kanalų infekcija vystosi ir be simptomų. Tuomet tik atliktus apžiūrą, padarius danties rentgeno nuotrauką galima nustatyti, ar reikia endodontinio gydymo.

Endodontiniam gydymui svarbiausia kvalifikuota ir profesionali pagalba

Klinikoje „Altadenta“ atliekamas sistemingas ir kruopštus gydymas, naudojamos inovatyvios technologijos ir medžiagos lemia puikius endodontinio gydymo rezultatus. Pagrindinis gydytojų tikslas –  kokybiškai išvalyti ir tinkamai sugydyti dantų šaknų kanalus, kad infekcija nepasikartotų.

Endodontiniam gydymui reikalingas geras matomumas, todėl tam naudojamas modernus mikroskopas Leica F12.

 Paprastai atliekant endodontinį gydymą, reikalingos bent 3 dantų rentgenogramos. Klinikoje „Altadenta“ naudojama inovatyvi skaitmeninė rentgeno sistema, net iki 10 kartų padedanti sumažinti spinduliavimo dozę.

Endodontinio gydymo etapai:

 • Padaroma rentgeno nuotrauka, gydytojas ją įvertina.
 • Atliekamas vietinis nuskausminimas.
 • Tvirtinamas koferdamas (nuo seilių patekimo į gydymo zoną izoliuojanti guma).
 • Šalinama uždegimo pažeista pulpa, valomi, dezinfekuojami, formuojami danties kanalai ir vykdomi kiti plombavimo paruošiamieji darbai. Gali būti panaudojama ir laikina plomba.
 • Danties kanalo plombavimas.
 • Endodontiniu būdu gydyto danties plombavimas, prireikus – ir protezavimas.

Šio gydymo rezultatas – sunaikinami patogeniniai mikroorganizmai, užkertamas kelias infekcijoms audiniuose plisti.

Po kanalų plombavimo kelias dienas pacientas junta maudimą – tai normali organizmo reakcija, todėl dažnai gydytojas skiria įprastų nuskausminamųjų ar uždegimą mažinančių vaistų.

Įprastai norint tinkamai išgydyti danties šaknies kanalą, prireikia kelių vizitų. Jei atvejis labai sudėtingas, gydymas gali trukti iki poros mėnesių, tačiau jo rezultatai – užtikrinti ir ilgalaikiai. Norint išvengti pulpito, privalu tinkamai rūpintis burnos higiena ir laiku gydyti kariesą, nes  pulpos uždegimas dažniausiai būna karieso komplikacija.

Jei apie endodontinį gydymą norite sužinoti daugiau, kviečiame susisiekti su „Altadenta“ klinikoje dirbančiais specialistais.

Klausimai - atsakymai. Komentarai, atsiliepimai

 1. Labas vakaras. Man siandien daktare nustate kad man uzdegimas ir ji pasiule 2 variantus. 1 tai israuti 2 valyti danties kanala. Pasirinkau antra atveji kad pasilikti danti. Taciau bijau valymo nes bijau stipraus skausmo. Noriu suzinoti ar bus pilnai nuskausmintas dantys ir patys jo nervai? Nes jai as vistiek jausiu geriau istrauksiu. O del to kad nustate infekcija padare rengeno nuotrauka. Plius turiu pastovu skausma skauda ausi ir smilkini. O numalsinti nieko neisrase tik antibiotikus. Amoxicillin 500mg. Prasau patarkit ka daryti. Man nepraeina skaudeti net ir pirma diena kaip isgeriau atibiotikus. Neysivaizduoju kaip miegosiu nakti jai taip skauda danti. Noriu suzinoti del nuskausminamuju ir ar man geriau rauti danti?

  1. Laba diena, Gražina,

   Dantis procedūros metu būtų pilnai nuskausmintas. Pirmiausiai tam, kad atsakyti į Jums rūpimus klausimus rekomenduotume atvykti konsultacijai pas gydytoją endodontologę M. Vanagaitę, kuri įvertins jūsų danties būklę ir nuspręsite kuris gydymo variantas Jums palankiausias.

   Pagarbiai,
   Altadenta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *