Burnos higienos paskaitėlė darželyje „Spindulys“

Rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, Kauno vaikų lopšelyje – darželyje „Spindulys“ Altadenta burnos higienistė ir dėstytoja Juana Barkauskienė vedė vaikučiams mini-paskaitėlę apie dantukų priežiūros svarbą. Savo nuotaikingą pamokėlę Juana pradėjo pasaka su iliustracijomis apie tinkamos dantų higienos svarbą. Burnos higienistė išaiškino, kodėl vaikučiai kiekvieną dieną turėtų pagelbėti savo dantukams, atsakingai juos prižiūrėdami.

Visi vaikučiai kartu su auklėtojomis dainavo „Dantukų dainelę“ ir labai įsitraukę į žaidimą atsakinėjo, kokie maisto produktai kenkia dantukams, o kurie juos tausoja. Burnos higienistė Juana Barkauskienė paruošė didžiulį plakatą, kuriame buvo pavaizduoti 2 dantukai: linksmas ir liūdnas. Vaikučiai choru atsakinėjo į Juanos klausimus, apie saldžių gazuotų gėrimų ir sausainukų žalą ir daržovių naudą dantukams. Linksmiausia buvo tai, kad vaikučiai ypač aktyviai dalyvavo žaidime, kėlė rankutes, įrodydami, kad puikiai įsiminė Juanos burnos higienos pamokėlės informaciją.

Vėliau sekė dar įdomesnis žaidimas – kiekvienam darželinukui buvo išdalinti A4 formato lapai, kuriuose buvo pavaizduoti dantys, o ant jų nupiešti „Bakteriukai ir Ėduoniukai“. Tuo pat metu vaikučiams buvo išdalinti dantų šepetėliai, o Juana atsakingai pasakojo, kaip tiksliai sukamaisiais judesiais reikia valytis dantukus. Reikėjo pamatyti vaikučių įsitraukimą! Kaip atsakingai jie bandė nuo dantukų pašalinti „Bakteriukus ir Ėduoniukus“! Visi lenktyniavo, nors kartu ir stengėsi kruopščiai išvalyti visus dantukus… Buvo daug juoko, šypsenų, azarto ir geros nuotaikos.

Share:

Parašykite komentarą