Apie lietuvių dantų būklę

Šypsena

Kalbamės su Odotologijos klinikos ALTADENTA gydytoja odontologe Inga Gelvonauskiene.

Gydytoja, kokia yra bendra lietuvių dantų būklė? 

Džiugina, kad vis daugiau žmonių burnos sveikatai skiria didelę reikšmę, o prireikus gydymo renkasi kokybiškas paslaugas bei nebijo naujovių.

 Ar dirbate su vaikais? Kokią dalį (maždaug) Jūsų darbe užima vaikai, o kokią suaugusieji?

Taip, mielai dirbu, tačiau vaikai sudaro mažą pacientų dalį- maždaug penktadalį, o likusiąją suaugusieji.

Kokia Jūsų nuomonė apie silantus? Teko skaityti, kad dalis odontologų pasisako prieš silantus, neva kariesas vis tiek pažeidžia dantuką, o pamatyti ir išgydyti daug sunkiau? Ar tai tiesa?

Laiku ir kokybiškai nuolatinių krūminių dantų vageles padengus silantais, – tai puiki ėduonies prevencinė priemonė. Silantais dengiamos nuolatinių krūminių, kai kuriais atvejais ir prieškrūminių ėduonies nepažeistų dantų vagelės vos jiems pilnai išdygus.  Tačiau svarbu toliau uoliai palaikyti gerą burnos higieną, riboti cukraus kiekį maiste ir reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą tam, kad dantukai būtų reguliariai tikrinami. Pastebėjus, kad silantas prarado hermetiškumą jį gydytojas odontologas turėtų pašalinti.

Jūs esate bendrosios praktikos gydytoja odontologė.

Kiek man žinoma, Jūs taip pat ir protezuojate (kiek metų?) Protezuoju 8 metus.

Kokias priemones rekomenduotumėte, kad dantų ligų žmogus išvengtų kuo ilgiau?

Išvengti burnos ligų ir komplikacijų labiausiai padeda savalaikė jų prevencija. Jei nuo pirmojo dantuko išdygimo žmogus kasmet lankytųsi pas gydytoją odontologą ir laikytųsi jo rekomendacijų, tuomet daugelio dantų ligų būtų galima išvengti arba pastebėti ir gydyti labai ankstyvoje stadijoje.

Share:

Parašykite komentarą